Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

AKADEMIA MYŚLI I SŁOWA

Akademia Myśli i Słowa – Wykład Patriotyczny

12 listopada br. W auli LO w Głubczycach w ramach akademii Myśli i Słowa odbył się spotkanie z wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego dr. Mariuszem Patelskim.  Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Civitas Chrystiana” oraz Chorągiew  Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR im. rotm. Witolda Pileckiego. Wykład był związany z niedawno obchodzonym Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Dr Patelski  przedstawił  sytuację Polaków pod zaborami, wydarzenia i sprawę polska podczas I wojny  światowej oraz okoliczności odrodzenia Polski.

W drugiej części wykładu wyemitowano film pt.  ROMAN DMOWSKI -  niedokończona kariera, w którym przedstawiona była postać polskiego polityka bardzo zaangażowanego w sprawy niepodległościowe.

Wykładowcy wskazywali na dumę narodową Polaków, ogromny patriotyzm i poświęcenie Rolaków dla  sprawy polskiej, spotkanie było z pewnością bogatą lekcją historii i patriotyzmu.

  • AKADEMIA MYŚLI I SŁOWA

     

    Akademia Myśli i Słowa – Wykład Patriotyczny

    12 listopada br. W auli LO w Głubczycach w ramach Akademii Myśli i Słowa odbyło się spotkanie z wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego dr. Mariuszem Patelskim.

    Data publikacji: 13-11-2014 19:56