Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Wspieramy Natalkę

Na jednej z lekcji wychowawczych nasza koleżanka Zuza Szkwarek opowiedziała nam historię Natalki, podopiecznej Fundacji "Mam Marzenie". Dowiedzieliśmy się, że jest to jedenastoletnia dziewczynka nieuleczalnie chora, której wielkim marzeniem jest zwiedzenie Londynu. Bardzo poruszyła nas jej historia i postanowiliśmy jej pomóc, organizując w szkole zbiórkę pieniędzy.

Na lekcjach wychowawczych zorganizowaliśmy apele dla uczniów liceum, na których przedstawiliśmy im działalność fundacji i jej podopieczną oraz poinformowaliśmy ich, że zbiórka odbędzie się  5 XII. Cała klasa z wielkim entuzjazmem przystąpiła do przygotowania piątkowej akcji mikołajkowej.

 Chętni uczniowie upiekli przepyszne ciasteczka, które były cegiełkami i słodkim poczęstunkiem dla osób, które wsparły chorą Natalkę. Przygotowania trwały od samego rana, rozdawane  były ulotki i balony z informacjami o fundacji. Z pomocą klasy IB przygotowaliśmy stoiska na kiermasz, który odbył się na długiej przerwie przy pokoju nauczycielskim. W tle można było usłyszeć świąteczne piosenki, które podkreślały atmosferę zbliżających się świąt. Zapach słodkich wypieków unosił się w całej szkole.  Wszyscy chętnie ruszyli w stronę smakołyków.  Nawet nie zorientowaliśmy się kiedy minęło 15 minut. Potem nastąpiło sprzątanie i liczenie pieniędzy.

Wszystkim, którzy wrzucili kilka groszy do puszki z całego serca dziękujemy w imieniu Fundacji Mam Marzenie i Natalki. Mamy nadzieje, ze jej marzenie się spełni, bo uzbieraliśmy dość spora sumę!!!