Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Konkurs Mickiewiczowski

Kolejny Szkolny Konkurs Mickiewiczowski  przechodzi do historii…    

         Tegoroczny KONKURS MICKIEWICZOWSKI  2014/2015 już za nami. Odbył się w nowej formule, bo w  dwóch etapach i z nowymi  zadaniami.  W pierwszej grudniowej części  tradycyjnie uczniowie klas drugich wystąpili w dwóch konkurencjach: recytacja , poezja śpiewana. Natomiast druga część  odbyła się tuż po feriach zimowych. Klasy miały przygotować inscenizację, wykonać plakat ją  zapowiadający , następnie, co był nowością tej edycji, w formie prezentacji multimedialnej pokazać kronikę wydarzeń związanych z konkursem.

        Konkurs  odbywa się w naszej szkole od początku lat 70-tych. Jest to sposób na  przybliżenie twórczości naszego patrona szkoły, pokazania jak wiele możliwości daje jego poezja. Uczniowie często sięgają po utwory  mniej znane, nadając im bardziej współczesny charakter.

      Szkolna rywalizacja to też dobry czas na odkrywanie talentów wśród uczniów. Niewątpliwie uczeń z IId  Barłomiej Kozłowski  takim się okazał, otrzymując nagrodę za osobowość artystyczną. Najlepsza poezję śpiewaną wykonali uczniowie kl. IIde. Zwycięską inscenizację zaprezentowała kl. IIc ,była to noc duchów z IV części Dziadów. Natomiast najciekawszy plakat zapowiadający inscenizacje wykonała klasa II a,  prezentację multimedialną kl. IId.

Ostatecznie wyniki są następujące:

I miejsce – IIde

II miejsce – IIc

III miejsce – IIa

IV miejsce -  IIb i IIs

    Konkurs Mickiewiczowski to nie tylko rywalizacja klas, która wymaga dużo pracy, ale przede wszystkim dobra zabawa.  Wszystkim klasom gratulujemy ciekawych prezentacji i twórczego podejścia do utworów Patrona. Dziękujemy Wychowawcom za pomoc i wspieranie swoich klas.   

                                                                                                    Polonistki