Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Licealia, Licealia juz zabawy nadszedł czas

 

Wieloletnią tradycją LO stało się święto młodzieży, zwane LICEALIAMI. W tym roku szkolnym klucze szkoły wraz ze wszystkimi przywilejami  przekazał sam „Król Kosmosu”,  dyrektor Tadeusz Eckert.

Motywem przewodnim był Kosmos, stąd też w pierwszej konkurencji zmagań młodych kosmitów pojawiły się kosmiczne pojazdy przyszłości. W „Zjeździe na Byle Czym” zaprezentowano trzy genialne, ekologiczne, autorskie, mobilne i wielofunkcyjne wynalazki młodych konstruktorów. Każdy pojazd wyróżniał się w innej kategorii:

- wkład pracy

- estetyka

- funkcjonalność

-przystosowanie do trudnych warunków środowiskowych

-nowoczesna proekologiczna technologia

Mimo, że w prezentacjach najnowszej kosmicznej myśli technologicznej nikt nie ucierpiał, następnym punktem programu był pokaz grupy naszych uczniów zatytułowany:” Bez paniki, i ty możesz uratować komuś życie”

Młodzież zaprezentowała profesjonalnie wykonaną akcję ratunkową przywracania akcji serca i oddechu u osoby dorosłej, dziecka młodszego i niemowlęcia przy użyciu  najnowszych fantomów zdobytych dzięki staraniom p. prof. Jolanty Kruk.

Kolejne gry i zabawy sportowe odbyły się w naszej nowej hali sportowej.

Drugi dzień Licealiów rozpoczął się „Ekspresja Talentów” w bibliotece szkolnej. Zaprezentowano prace w ramach współpracy polsko-czeskiej oraz dokonania naszych uczniów związane z konkursami i olimpiadami. Znalazł się również kącik robótek ręcznych.

Głównym wydarzeniem dnia był nawiązujący do dnia poprzedniego happening teatralny „Kosmiczne spotkania”. Klasy pierwsze przedstawiły historię powstania swojej planety oraz pokazy tańca w niecodziennych kostiumach i charakteryzacji. Dzięki temu młodzież zabrała nas na Planetę Szczęścia, Planetę Bąbelkową, Planetę  Śpiochów i tajemniczo brzmiącą Planetę Dartezar. Wszystkie prezentacje nagrodzono gromkimi brawami, a  uczestnicy zostali zaproszeni na piknik „Na dobre zakończenie”.

Nagrody ufundowali hojni sponsorzy, na których zawsze możemy polegać i którym serdecznie dziękujemy.

JURY

Teresa Bojanek-Kątnik,  Ewa Idzi, Ewa Trynda, Marzena Balcer, Anna Siwiec

20150624_124351.jpeg

IMG_2531.jpeg

IMG_2550.jpeg

P1020904.jpeg