Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Jubileusz 70-lecia już za nami...

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci, chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, to dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia.

Jubileusz 70-lecia to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich, nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów i oczywiście absolwentów. Uroczystości rozpoczęły się 25 września  od lekcji wychowawczych, na które zaproszeni byli absolwenci i emerytowani nauczyciele. Następnie  w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza św.  w intencji szkoły, absolwentów i nauczycieli. Społeczność szkolna nie zapomniała o nieżyjących już pracownikach  składając kwiaty w miejscu pochówku na głubczyckim cmentarzu.

Po mszy św. wszyscy udali się do budynku Liceum gdzie w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta gala. Dyrektor szkoły pan Tadeusz Eckert powitał przybyłych gości, a po części oficjalnej odbyła się akademia. Ten niecodzienny spektakl, w którym wzięli udział recytatorzy, sportowcy, tancerze, wokaliści i członkowie licealnego chóru przygotowali nauczyciele szkoły we współpracy z uczniami i sympatykami szkoły. Został on zaprezentowany z wielkim przeżyciem i zaangażowaniem.

Drugi dzień jubileuszowych uroczystości rozpoczął się od spotkań w licealnych kawiarenkach, w których przy kawie i smacznym cieście można było wrócić do wspomnień ze szkolnych lat. Ogromną atrakcją była prezentacja szwadronu konnego „Przybyli ułani pod okienko”, (którego ułanem jest nasz absolwent, prezes firmy Galmet, Robert Galara), po którym na sali gimnastycznej uczestnicy zjazdu w biesiadnej atmosferze mogli wspólnie pośpiewać.

Na zakończenie Zjazdu zorganizowany był Bal Absolwenta. Uczestnicy bawili się w miłej atmosferze  do godzin porannych.

Katarzyna Jasińska-Kaliwoda