Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Dzień Edukacji w naszej szkole

To był bardzo uroczysty  dzień. Wychowawcy  spotkali  się z uczniami w klasach, potem tradycyjnie Akademia.  Wśród  zaproszonych gości byli emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły , prezes Stowarzyszenia Absolwentów LO   Jan Bażyński, kierownik oświaty  Tomasz Seń , dyrektor Domu Kultury w Głubczycach  Zbigniew Ziółko oraz  przedstawiciele Rady Rodziców.

Pan dyrektor Tadeusz Eckert wręczył nagrody, podziękował za pracę nauczycielom ,pracownikom szkoły i współpracę z Radą Rodziców. Były też życzenia od zaproszonych gości.

     Wręczono nagrody w konkursie ,,Narodowe czytanie Lalki  Bolesława Prusa”. Mogliśmy też wysłuchać  zwycięzców: Weronikę Kucab z kl. III c  i Bartosza Kozłowskiego z kl. III d

      Następnie występowali uczniowie z  klasy II d. Tym razem program artystyczny przeniósł nas w świat wielkich ludzi.   Młodzież  starała się  nauczycielom  pokazać, że jest wspaniała. Potrafi poruszyć niebo i ziemię, stanąć na głowie, a czasem  wyskoczyć  jak filip z konopi  z całkiem …dziwacznym pomysłem… I pod tym względem   wcale nie różni się od znanych geniuszy takich, jak: fizyk, twórca teorii względności  Albert Eistein , malarz renesansowy  Michał Anioł, największy kompozytor muzyki wszech czasów Mozart, dramaturg i prozaik, laureat Nagrody Nobla Bernard Shaw czy  bakteriolog Robert Koch, przecież też  byli młodzi.  Ciekawe  anegdoty  z ich życia, przedstawione w zabawnych scenkach, miały pedagogów do tego przekonać.

Na zakończenie w  muzycznym upominku wystąpili : śpiew Emilia Gospodarczyk, flet poprzeczny Aleksandra Kudzia i fortepian Kacper Sozański.

A potem były tylko brawa, brawa….

Agata Wołoszyn

Dzień nauczyciela 2015 009.jpeg

Dzień nauczyciela 2015 016.jpeg

Dzień nauczyciela 2015 022.jpeg

Dzień nauczyciela 2015 029.jpeg

Dzień nauczyciela 2015 036.jpeg