Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Licealiści na Euroweek

W dniach 14-18 listopada 2015r. grupa 16- osobowa :Bartosz Trynda-Ia, Szymon Długosz-Ia, Jakub Góral-Ia, Bartłomiej Biernacki-Ib, Anna Hamerla-Ib, Natalia Kozłowska-Ib,Krystyna Siudmak-Ic, Karolina Kopczyńska-Ic, Angelika Kruk-Ic, Ziemowit Błażków-Ic, Kacper Zapotoczny-Ic Sara Sagan-IIa ,Olga Jabłońska-IIa, Vivien Świerczek-IIa, Aleksandra Wieliczko-IIa, Mariusz Przysiężniuk-IIa wraz z opiekunkami p.Magdaleną Tarnowską i p.Lilianną Kozłowską  brała udział w obozie Euro Week-Szkole Liderów w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej. Był to już czwarty wyjazd, ponieważ obóz ten cieszy się dużą popularnością, a młodzież chętnie w nim uczestniczy.

Program Euro Week-Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratyczne społeczeństwa dzisiejszej Europy. Stara się dotrzeć do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży i rozwinąć najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży-stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

Zajęcia prowadzone są przez wolontariuszy z całego świata. W tym obozie brali udział wolontariusze z Filipin,Azerbejdżanu,Turcji,Francji,Włoch,Litwy,Meksyku,Kenii,Danii,Indii,Chin.

Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, ale można było również wykazać się umiejętnościami innych języków np.francuskiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej wiosennej edycji Euro Weeku.

Lilianna Kozłowska