Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Turniej siatkówki

Nasi uczniowie: Michał Cyganek, Piotr Solorz, Dominik Górecki i Michał Szczepański wzięli udział w kolejnym turnieju pod egidą Olimpiad Specjalnych. Był to wysokiej rangi
I Makroregionalny Turniej Siatkówki Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych w Głuchołazach
w dniach 4 – 6 grudnia 2015 roku. Nasi sportowcy to partnerzy sportowców niepełnosprawnych. Razem tworzą drużynę, walczą na boisku i wspierają się poza nim. Sportowcami niepełnosprawnymi naszej drużyny byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Głubczycach. Startowało 12 drużyn, 120 sportowców.

Zawodnicy i trenerzy zakwaterowani byli w ośrodku Banderoza. Rywalizowaliśmy na hali ośrodka o tej samej nazwie,   na trzech boiskach.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się mecze obserwowane, które mają za zadanie podział na grupy pod względem poziomu sportowego. Trafiliśmy do II grupy „zielonej”. Wieczorem o godzinie 20.00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie zawodów na sali OSiR w Głuchołazach. Po otwarciu nastąpiło ciekawe wydarzenie, mecz znanych sportowców, gdzie gwiazdą wieczoru był Sebastian Świderski, wspólnie z uczestnikami oraz trenerami zawodów.
W drużynie Sebastiana Świderskiego zagrali Piotrek Solorz i Michał Cyganek.
Po meczu był czas na wspólne zdjęcia oraz autografy.

Drugi dzień zawodów upłynął pod znakiem rywalizacji sportowej. Nasza drużyna, choć uczestnicząca w tej randze zawodów po raz pierwszy pokazała się z dobrej strony zajmując trzecie miejsce. Każda grupa liczyła po 3 zespoły, ponieważ główną zasadą Olimpiad Specjalnych jest równe traktowanie każdego uczestnika. W każdej grupie zarówno zawodnicy jak i ich partnerzy otrzymują medale. W trakcie zawodów wolontariusze przeprowadzali akcje „zdrowi sportowcy” badając stopy i kończyny dolne każdego sportowca.
W trzecim dniu zawodów rozegrane zostały ostatnie mecze oraz oficjalne zakończenie
i dekoracja wszystkich uczestników.

Trenerami naszej drużyny byli: Tomasz Kiszczyk i zdający tę relację Piotr Naumczyk.
Dekoracja.jpeg

gra 1.jpeg

gra 2.jpeg

gra 3.jpeg