Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Współpraca Głubczyckiego Liceum z Domem Dziennego Pobytuu

W dniu 07 marca 2016 r. młodzież głubczyckiego liceum spotkała się z emerytami – niezwykle aktywnymi podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu. Zostaliśmy zaproszeni przez kierownika DDP - Panią Lilianę Dąbrowę. Celem spotkania było przeprowadzenie przez licealną młodzież szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie podzielone było na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części uczniowie zaprezentowali zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej  na fantomach w trzech przedziałach wiekowych (dorosły, dziecko i niemowlę) z zaznaczeniem podobieństw i różnic. Szkolenie obejmowało również obsługę defibrylatora treningowego. W części praktycznej każdy mógł poćwiczyć pod czujnym okiem osoby szkolącej. Każdy mógł porównać, w jaki sposób prowadzić RKO oraz poćwiczyć obsługę defibrylatora. Ta część szkolenia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Chętne osoby podejmowały próby na wszystkich fantomach. Emerytki zadawały nam mnóstwo pytań, dotyczących różnych przypadków, nie tylko zatrzymania akcji serca.

Szkolenie przebiegało w miłej atmosferze. Zarówno emeryci, jak i uczniowie liceum skorzystali z tego spotkania. Mamy nadzieję, że nasza współpraca na tym spotkaniu się nie zakończy i będzie się w dalszym ciągu rozwijała.

 

Jolanta Kruk

07.03.2016 pierwsza pomoc 001.jpeg

07.03.2016 pierwsza pomoc 005(1).jpeg

07.03.2016 pierwsza pomoc 026.jpeg

07.03.2016 pierwsza pomoc 043.jpeg