Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Kolejny Konkurs Mickiewiczowski przechodzi do historii

 

Tegoroczny KONKURS MICKIEWICZOWSKI  2015/2016  już za nami.  Klasy drugie  rywalizowały w następujących konkurencjach: poezja śpiewana, recytacja, znajomość ,,Pana Tadeusza”,

inscenizacja, przygotowanie albumu z przebiegu konkursu.

        Konkurs Mickiewiczowski odbywa się w naszej szkole od początku lat 70-tych. Jest to sposób na  przybliżenie twórczości naszego patrona szkoły, pokazania, jak wiele możliwości daje jego poezja. Uczniowie często sięgają po utwory  mniej znane, nadając im bardziej współczesny charakter.

      Szkolna rywalizacja to też dobry czas na odkrywanie talentów wśród uczniów. Niewątpliwie uczniowie: Karolina Górka z IIc  i  Tomasz Kwaśniewski z II b takim się okazali,, otrzymując nagrodę za osobowość artystyczną. Karolina Górka wcieliła się w rolę pani Rollinson z III cz .,,Dziadów” , Tomek natomiast okazał się doskonałym Twardowskim. Najlepsza poezję śpiewaną z muzyką na żywo  wykonali uczniowie kl. II d. Przy fortepianie usiadł Kacper Sozański ,na flecie zagrała  Aleksandra Kudzia i razem z Oliwią Kraft oraz Emilią Gospodarczyk wyśpiewały pierwsze miejsce. Zwycięską inscenizację zaprezentowała też  kl. IId. W autorskim scenariuszu Joanny Lehun  klasa humanistyczna okazała się najlepsza. Magdalena Podstawka z kl. IId  to najlepsza recytatorka. Wybrała fragment z II cz.,,Dziadów” - ,, na głowie mam kraśny wianek, w ręku zielony badylek…”.

      Ciekawą konkurencją jest wykonanie albumu z przebiegu konkursu.  Ma on zawierać zdjęcia , komentarze, które układają się w swoista kronikę wydarzeń.

     Najładniejszy album wykonała klasa IIa, a dokładnie uczennice: Martyna Apczyńska, Sara Sagan i Aleksandra Wieliczko. Będzie to wspaniała pamiątka klasowa.

Ostatecznie wyniki są następujące:

I miejsce – IId

II miejsce – IIa

III miejsce – IIb

IV miejsce -  IIc

    Konkurs Mickiewiczowski to nie tylko rywalizacja klas, która wymaga dużo pracy, ale przede wszystkim dobra zabawa.  Wszystkim klasom gratulujemy ciekawych prezentacji i twórczego podejścia do utworów Patrona. Dziękujemy Wychowawcom za pomoc i wspieranie swoich klas.      

                                                                                                   Agata Wołoszyn

20160408_082908.jpeg

20160408_082542.jpeg

20160408_083026.jpeg