Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Licealia 2016

Licealia 2016 już za nami. Piękna impreza zrobiona z pompą i wielu, wielu ludzi. Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do tego sukcesu, a których nie sposób wszystkich wymienić (dyrekcja, uczniowie i nauczyciele, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Zbigniew Ziółko z pracownikami, przyjaciele szkoły, mieszkańcy, którzy przyszli do nas pod ratusz). Na początek przygotowania do korowodu i korowód:-)

korowod1.jpeg

korowod 2.jpeg

korowod 12.jpeg

korowod 14.jpeg

korowod 13.jpeg

korowod 12.jpeg

korowod 11.jpeg

Atrakcją Licealiów był również Międzypokoleniowy spacer „Nordic Walking” na trasie LO – Park Miejski-Ratusz, w którym wzięli udział uczniowie i pracownicy naszej szkoły.

spacer 1.jpeg

Kiedy dotarliśmy pod głubczycki ratusz rozpoczęły się prezentacje happeningowe  klas dotyczące motywów bajkowych , występy wokalne i taneczne oraz niespodzianki zaprezentowane przez  zaproszonych gości. W programie zaprezentowali się aktorzy z grupy teatralnej Waldemara Lankaufa, Big Band, soliści i zespoły Państwowej Szkoły Muzycznej, Tancerze z grupy Tomasza Nawrockiego, zespół taneczny IMPULS z Branic oraz gość specjalny, pierwszy raz w Głubczycach Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie –Koźlu.

wystep1.jpeg

wystep 6.jpeg

występ 4.jpeg

występ 3.jpeg

wystep1.jpeg

wystep 8.jpeg

W ramach dobrze się rozwijającej współpracy ze Stowarzyszeniem "Tacy Sami", nasze klasy upiekły różne rodzaje ciasta, które było sprzedawane na jego cele. Stowarzyszenie, którego wolontariuszami są również nasi licealiści, otworzyło stoisko z przetworami domowymi i kiełbaskami z grilla. Zebrano 934 zł i 60 gr.
Poza tym w Sali pod Aniołem nauczyciele z uczniami robili kanapki dla wszystkich chętnych, m. in. ze smalcem i ogórkiem oraz serem, które zostały przekazane na ten cel przez ludzi dobrej woli.

tacy sami 1.jpeg

tacy sami 2.jpeg

W trakcie imprezy odbył się również plener plastyczny pod ratuszem pod kierunkiem Ewy Kalinowskiej-Maćków z Krakowa.

plener 1.jpeg

plener 2.jpeg

Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział, to był naprawdę wspaniały dzień, do zobaczenia za rok.