Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Wizyta Funkcjonariuszy Izby Celnej w LO

W dniu 6 kwietnia 2016 roku funkcjonariusze opolskiej Służby Celnej spotkali się z uczniami naszej szkoły, aby porozmawiać na temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych stanowiących istotny problem w dzisiejszych czasach - dopalaczach i narkotykach.                                      

Funkcjonariusze Izby Celnej w Opolu biorą udział w licznych zajęciach edukacyjno-informacyjnych adresowanych do młodzieży szkół z terenu województwa opolskiego odpowiadając na zaproszenie dyrekcji tych placówek.

Tym razem w ramach programu Małej Akademii Cła i Akcyzy funkcjonariusze odwiedzili uczniów naszej szkoły. Spotkanie to było okazją do przybliżenia młodzieży zadań, jakie pełni Służba Celna oraz podkreślenia jej roli w zakresie ochrony społeczeństwa i środowiska przed zagrożeniami związanymi z przywozem towarów niebezpiecznych czy szkodliwych. W trakcie wizyty podjęto dyskusję na temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, w szczególności dopalaczy i narkotyków. Spotkanie miało na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat jakże niebezpiecznych konsekwencji zażywania tych substancji, ich posiadania i dystrybucji.

W trakcie trzech lekcji funkcjonariusze z Izby Celnej w Opolu zapoznali uczniów klas I-III z podstawowymi informacjami dotyczącymi zagadnień objętych tematyką spotkania oraz zaprezentowali w krótkim pokazie umiejętności psa służbowego Graffi wyszkolonego do wykrywania narkotyków. Jak się dowiedzieliśmy, Graffi ma już na swoim koncie kilkadziesiąt wykryć osiągniętych w trakcie swojej odpowiedzialnej, specyficznej „służby”. Wizyta celników wzbudziła duże zainteresowanie uczestników, o czym świadczyła zarówno liczba przybyłych uczniów, jak i ilość zadawanych pytań. Z wielką uwagą prelekcji przysłuchiwali się również pedagodzy naszej szkoły z Panem Dyrektorem Tadeuszem Eckertem na czele.

                                                                                Julita Stebnicka

2(1).jpeg

DSC07369.jpeg

DSC07374.jpeg

DSC07392.jpeg