Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Akademia zdrowia i urody

W bieżącym roku szkolnym absolwentki klasy IIIc pod opieką pani profesor Julity Stebnickiej miały okazję brać udział w projekcie organizowanym przez Państwową Medyczną Wyższą  Szkołę Zawodową  w Opolu  „Młodzieżowa Akademia Zdrowia i Urody”, promującym tematykę prozdrowotną. Projekt trwał od listopada do maja bieżącego roku.

Na pierwszym spotkaniu zostałyśmy oficjalnie powitane przez władze uczelni oraz koordynatorkę projektu panią magister Agnieszkę Koznarską. Otrzymałyśmy indeksy projektowe z rąk pana rektora szkoły doktora Tomasza Halskiego, w których zbierałyśmy wpisy od prowadzących poszczególne zajęcia.

Na zajęciach prowadzonych przez panią doktor nauk chemicznych Agnieszkę Szebesczyk wykonywałyśmy efektowne doświadczenia chemiczne bardzo przydatne pod kątem egzaminu maturalnego.

Styczniowe zajęcia prowadzone przez koordynatorkę projektu dotyczyły makijażu wieczorowego z racji zbliżającego się wtedy wielkimi krokami balu maturalnego. Uczestniczki projektu miały wykonany pełny makijaż wieczorowy dopasowany indywidualnie do typu urody.

Na następnym zjeździe odbyło się spotkanie dotyczące powstawania nowotworów oraz profilaktyki. Pani doktor nauk medycznych Iwona Dzieńdziora wielokrotnie zaznaczyła że nowotwory coraz częściej dotykają osób młodych i uczulała by regularnie obserwować swój organizm i poddawać się rutynowym badaniom.

Kolejne spotkanie prowadzone przez panią magister Jolantę Żurkowską dotyczyło wpływu diety i stylu życia na wydajność naszego mózgu i całego ciała.

Podczas marcowego spotkania pani magister Karolina Chilicka opowiedziała nam o działaniu różnego typu kosmetyków na skórę osób młodych. Jednocześnie uczestniczki poddawane były zabiegowi jonoforezy.

Kwietniowe zajęcia spędziłyśmy w laboratorium z panią doktor nauk farmaceutycznych Krystyną Małecką wykonując własnoręcznie kosmetyki dopasowane do naszych potrzeb.

Na spotkaniu zwieńczającym projekt odbył się quiz z nagrodami obejmujący zagadnienia z całego projektu. Każda uczestniczka otrzymała certyfikat ukończenia projektu oraz drobne upominki od władz uczelni, które zgromadziły się w komplecie by nas pożegnać.

Udział w projekcie był wspaniałym doświadczeniem, dzięki któremu mogłyśmy mieć styczność z wykładowcami akademickimi m.in. ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach czy też Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Mogłyśmy też poczuć akademicką atmosferę.

 

                                                                                                        Klaudia Fulneczek

0b.gif

13133256_888290567982804_8761262529356109412_n.jpeg

aka1.jpeg

aka2.jpeg

aka3.jpeg

aka5.jpeg

aka6.jpeg