Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Innowacje - dobre praktyki w naszej szkole.

Od dwóch lat w głubczyckim LO prowadzona jest innowacja pedagogiczna

p. t. Elementy prawa, oparta na programie autorskim. Innowacja zakłada edukację prawną wśród młodzieży. Rozszerzenie wiadomości i pogłębienie umiejętności w kontekście: zasad funkcjonowania sądownictwa w Polsce, budowania świadomości prawnej, zasad związanych ze sztuką komunikacji oraz sztuką wykazywania swoich racji zgodnie z zasadami kultury dyskusji oraz zróżnicowanej problematyki wymiaru sprawiedliwości w Polsce jako systemie wewnętrznym ochrony praw człowieka oraz systemie międzynarodowym, a zwłaszcza europejskim. 

Zajęcia prowadzone są w zróżnicowany sposób, ale metody aktywne, zwłaszcza debata, zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród uczniów. 

    Ponadto odbywają się zajęcia w Sądzie Rejonowym w Głubczycach oraz spotkania z przedstawicielami organów ochrony prawa, aby na konkretnych przykładach poznać pracę prawników poszczególnych specjalności- sędziego, prokuratora, adwokata, notariusza.

21. 06. 2016 r. odbyło się spotkanie z notariuszem miejscowej kancelarii notarialnej. Celowość i zasadność takich zajęć i spotkań opisuje uczennica  z klasy III d

„W ramach zajęć z elementów prawa 21 czerwca wraz z Panią Stanisławą Wiciak  udaliśmy się do kancelarii notarialnej prowadzonej przez Panią Małgorzatę Kufalską – Gruyaert. Celem lekcji było zapoznanie się z pracą kancelarii. Pani notariusz opowiedziała nam o procesie kształcenia prawniczego, następnie przedstawiła realia swojego zawodu, a także przytoczyła ciekawe przykłady spraw, którymi się zajmowała. Dzięki tej wizycie utwierdziłam się w przekonaniu, że znajomość prawa jest bardzo przydatna w wielu dziedzinach życia, a studia prawnicze dają wiele możliwości na przyszłość.”

Stanisława Wiciak