Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Pomocni Licealiści

W dniu 17 września  2016 w Środowiskowym  Domu Samopomocy w  Nowych  Gołuszowicach odbył się  VI Piknik Integracyjny, na którym przeprowadzono  zbiórkę  pieniędzy  dla  chorej na białaczkę 9-letniej Karolinki.

Oprócz cegiełek (losów) w loterii fantowej można było wylicytować piłki z autografami piłkarzy Reprezentacji Polski i Legii Warszawa , gadżety z autografami polskich skoczków narciarskich, koszulki z rajdu z autografami Adama Małysza i Justyny Kowalczyk oraz wiele innych rzeczy. Wolontariuszami podczas pikniku byli uczniowie ZSO w Głubczycach - klasa IA. Odpowiadali  za przeprowadzenie konkurencji sportowych, jak również za przygotowanie stołów i ławek dla wszystkich gości. Ponadto czworo uczniów klas II i III przeprowadziło pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej z użyciem fantomów w trzech przedziałach wiekowych (niemowlę, dziecko i dorosły) oraz z użyciem defibrylatora treningowego. W międzyczasie uczestnicy pikniku mogli trenować swoje umiejętności ratownicze pod okiem naszych „specjalistów”.

Pomimo niesprzyjającej pogody organizatorzy byli bardzo zadowoleni z przebiegu pikniku, na którym pojawiło się mnóstwo osób, co z kolei przełożyło się na pokaźną kwotę uzbieraną tego dnia.

Nasi uczniowie sprawdzili się jako wolontariusze, za co otrzymali pochwałę  od organizatorów przed licznie zebranym gronem widzów, jak również otrzymali zaproszenie do dalszej współpracy.

Impreza była współfinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

 

                                                    Jolanta Kruk

                                                    Krzysztof Tokarz

pomoc1.jpeg

pomoc2.jpeg

pomoc3.jpeg

pomoc4.jpeg

pomoc5.jpeg