Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Otrzęsiny 2016

 

W piątek 07 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Już od samego rana pierwszaki rozpoczęły zaciętą rywalizację między sobą o zaszczytne pierwsze miejsce, które nagrodzone zostało dodatkowym dniem bez pytania dla całej klasy.

Oj działo się, działo. Uczniowie zaprezentowali podczas długiej przerwy swoje klasy oraz wykreowaną przez siebie gwiazdę, reprezentującą wybrany gatunek muzyczny. Za to zostały już przydzielone pierwsze punkty. Jednak prawdziwa walka rozpoczęła się dopiero po południu. Podczas spotkania w auli pierwszaki miały zaliczyć różne zadania, z których niektóre były wcześniej przez nich przygotowane, inne natomiast były niespodzianką. Zadania były różnorodne: taniec oraz piosenka w wybranym gatunku muzycznym, zagadki, zadania zręcznościowe, itp. Wszystkie konkurencje były na bieżąco punktowane przez jury, w którym zasiadali przedstawiciele organizatorów, czyli kl.2a.

            Zabawa trwała od godz.16.00 do 19.00. Poziom podczas prezentacji klas był bardzo wysoki. Na pierwszy rzut oka dało się zauważyć, że uczniowie w poszczególnych klasach bardzo się zintegrowali, a przecież to było jednym z głównych założeń otrzęsin. W każdym występie było widać ogrom pracy, jaką włożyli uczniowie w przygotowanie swoich prezentacji.

Ostatecznie w rankingu w czołówce znalazły się dwie klasy: 1a – matematyczno-fizyczna
z wychowawcą p. Krzysztofem Tokarzem na czele oraz 1c – biologiczno-chemiczna, której dowodzi p. Agnieszka Śmiglewicz. Niewielką, wręcz minimalną przewagą wygrała klasa biologiczno-chemiczna, która przejęła przywilej organizowania otrzęsin w przyszłym roku szkolnym.

Jako organizatorzy chcielibyśmy Wam podziękować drodzy pierwszoklasiści za wspaniałą zabawę oraz za zaangażowanie i trud włożony w przygotowania.

 

                                                                                              Jolanta Kruk, wychowawca  kl.2a

ot1.jpeg

ot2.jpeg

ot3.jpeg

ot4.jpeg

ot5.jpeg

ot6.jpeg