Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Ciekawa Wizyta w Liceum

23 listopada naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość, prof. Seiji Makino z Tokio (Japonia), profesjonalny  dyrygent, chóralista i  wokalista. Profesor Przyjechał do Polski na zaproszenie Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu, z okazji mających się tam odbyć Warsztatów Dyrygenckich, a do nas zaprosił go absolwent LO w Głubczycach ks. dr. Hab. Grzegorz Poźniak, profesor Wydziału Teologii Uniwersytetu Opolskiego, z którym się przyjaźni.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, profesor zachęcał młodzież do zadawania pytań. W trakcie rozmowy opowiedział o swojej historii, pasjach i karierze.  Chętnie odpowiadał na pytania dotyczące zwyczajów  dotyczących życia codziennego, takich jak wzajemnych powitań, czy kultury jedzenia narodowej potrawy - sushi.  

Ciekawym punktem była  lekcja języka japońskiego. Profesor tłumaczył zasady pisowni i znaczenie wybranych znaków. Zebrani dowiedzieli się o systemie edukacji w japońskiej szkole oraz trudzie uczniów związanym  z opanowaniem umiejętności rozpoznawania znaków i nauką pisania.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że mamy bardzo nowoczesną szkołę J. Prowadzący zwrócił też uwagę, na potrzebę nauki języków obcych , na którą nigdy nie jest za późno.

jpn1.jpeg

jpn2.jpeg

jpn3.jpeg

jpn4.jpeg

jpn5.jpeg

jpn6.jpeg