Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Mamy Puchar Starosty.

W dniu 09.02 b.r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Głubczyckiego. Turniej organizowany był w ramach projektu realizowanego przez ZSM w Głubczycach. Nasza szkoła była współorganizatorem imprezy. Komitet organizacyjny w składzie: p. Ewa Pigulska, p. Krzysztof Tokarz oraz sędzia zawodów - p. Jarosław Idziak pracowali pod czujnym okiem Dyrektora.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Gimnazjum Krnov (odpowiednik naszej szkoły średniej), Szkoła Zawodowa Krnov, ZS Kietrz, ZSCKR Głubczyce, ZSM Głubczyce i oczywiście my, czyli LO Głubczyce.

Mecze rozgrywane były jednocześnie w dwóch grupach. Nam w przydziale przypadły drużyny z Kietrza oraz Gimnazjum Krnov. Można by śmiało stwierdzić, że była to „grupa śmierci”. Chłopcy z Gimnazjum pokazali nam próbkę swoich możliwości i chociaż momentami było drastycznie, to i tak miło było popatrzeć, jak nasi licealiści walczą zacięcie
o każdy punkt. Ostatecznie wygraliśmy potyczki w grupie, z której wyszliśmy na pierwszym miejscu.

Okazało się, że w walce o pierwsze miejsce zagramy mecz z drużyną z mechanika.
Oj działo się tam, działo. Kto nie był, niech żałuje. Były takie chwile, w których emocje sięgały zenitu. Nawet dyrektorzy obu szkół kibicowali swoim drużynom. Tam dopiero były chwile grozy, jednak……….OSTATECZNIE WYGRALIŚMY 2:0!!!!!!!!! Brawo chłopcy! Zapewniliście nam naprawdę niezapomniane widowisko.

Nasza drużyna grała w składzie: Mateusz Atłachowicz, Wojciech Bury, Dominik Górecki, Marcin Kurek, Jakub Lejczak, Mariusz Przysiężniuk, Michał Szczepański, Dawid Turski i Wojciech Żłobicki. Trenerem drużyny była p. Ewa Pigulska. Turniej sędziowali
p. Jarosław Idziak oraz nasz ubiegłoroczny absolwent – p. Michał Cyganek.

Oby więcej było takich turniejów, tak emocjonujących potyczek i przede wszystkim tak spektakularnych zwycięstw.

 

                                                                                                                      J.Kruk

puchar.jpeg

puchar1.jpeg

puchar2.jpeg

puchar3.jpeg

puchar4.jpeg