Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Game - X - Reaktywacja w Naszej szkole.

  Przyklejeni na co dzień do wirtualnego świata prawie zupełnie zapomnieliśmy o czymś, co stanowiło istotny element naszego dzieciństwa, czyli... o uroku gier planszowych. Przypomnieliśmy sobie o tym w trakcie realizacji projektu zaproponowanego nam przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia. Z projektem pt. „Game – X – Reaktywacja” mieli okazję zapoznać się uczniowie klasy IC. Grę przeprowadzono 14 marca br w sali audiowizualnej naszego liceum. Sama rozgrywka trwała 4 godziny. Chociaż uznać to można za mało wiarygodne, nikt nie poczuł znużenia i nikt nie wychodził z sali z poczuciem porażki. Dominowała raczej satysfakcja z udziału w niezwykle interesującym i pouczającym przedsięwzięciu.

„Game – X Reaktywacja” to gra, która ma na celu profilaktykę uzależnień behawioralnych wśród młodzieży. Uczestnicy gry podzieleni zostali na 4-osobowe zespoły, rywalizujące przy czterech odrębnych stołach. Podstawowymi narzędziami używanymi podczas gry, obok plansz, były karty: kryształów, przeciwności i pozytywnych wydarzeń. Dziesięć kolejnych rund rozgrywki uruchomiło emocje uczestników, kierunkując jednak ich strategię nie na konfrontację, ale współpracę. Zawiłości gry wyjaśniła na wstępie prezentacja multimedialna. Każdy kolejny krok w grze stawał się pewniejszy, a uczestników stopniowo wciągała sama fabuła i technika rozgrywania.

Gra wyłoniła formalnych zwycięzców, jednak wygrani czuli się wszyscy. Gra „Game – X – Reaktywacja” pozwoliła uczniom wzbogacić swoją wiedzę i świadomość w zakresie kształtowania prawidłowych postaw i zachowań, umiejętnego rozwiązywania problemów czy budowania samooceny. Szansa na głębsze poznania samego siebie nie została zmarnowana.

I świetnie, że w innowacyjnej szkole zawsze znajduje się czas i miejsce na innowacyjne projekty.

 

                                                                                                                    Kamila Tarnawska

game1.jpeg

game2.jpeg

game3.jpeg