Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Licealia 2017

 

     Tegoroczny XIV Festiwal Młodości – „Licealia”, odbył się w Święto Konstytucji 3 maja, pod patronatem Starosty Powiatu Głubczyckiego, Burmistrza Głubczyc i przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Tym razem tematem przewodnim były legendy polskie. Uczniowie klas pierwszych, przebrani m. in. w stroje góralskie i krakowskie, przemaszerowali w korowodzie (w asyście licealnej grupy rowerowej) z podwórza liceum na Rynek, gdzie – tak jak w ubiegłym roku - rozlokowali się członkowie i sympatycy stowarzyszenia „Tacy Sami”, którzy sprzedawali ciasto i przetwory domowe, aby pozyskać środki na pomoc dla dzieci niepełnosprawnych. W ramach Kącika edukacyjnego, nauczycielki fizyki i chemii wraz ze swoimi podopiecznymi wykonywały doświadczenia naukowe. Nie zabrakło pokazów ratownictwa medycznego.

     Po powitaniu gości przez dyrektora ZSO Tadeusza Eckerta, w sali Pod Aniołem wystąpił gościnnie Big Band Ogniska Muzycznego PSM w Głubczycach, pod kierunkiem absolwenta naszej szkoły, mgr. Leszka Kościółka. Widzowie mieli również okazję obejrzeć mistrzowski pokaz salsy w wykonaniu podopiecznych szkoły tańca Tomasza Nawrockiego, Natalii Kawy z klasy II c i Michała Wysockiego z I b. Następnie wszyscy przenieśli się na Rynek, gdzie cztery klasy pierwsze zaprezentowały swoje pokazy happeningowe, związane z legendami polskimi. W ten szczególny dla Polaków dzień, nie zabrakło odtańczonego przez młodzież poloneza. Festiwal Młodości zakończył występ licealnego zespołu rockowego „Sound Wave”, który tworzą: Mateusz Atłachowicz z I c – wokal, Piotr Szmit z I c – gitara, Daniel Stawarz z Gimnazjum nr 1 – gitara, Krzysztof  Fuhs z I a – akordeon i Antoni Wołoszyn, również z I a – perkusja. Chłopcy wykonali utwory zespołów: ACDC, IRA i Wilki.
     Przypomnijmy, „Licealia” to sposób prezentowania dorobku szkoły oraz talentów artystycznych młodzieży szkolnej, powiązany z radosną zabawą i działalnością charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych.

Licealia 2017 009.jpeg

Licealia 2017 056.jpeg

Licealia 2017 062.jpeg

Licealia 2017 081.jpeg

Licealia 2017 095.jpeg

Licealia 2017 104.jpeg

Red. ZSO