Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

I Powiatowy Konkurs Historyczny Rozstrzygnięty

     26 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach odbył się finał I Powiatowego Konkursu Historycznego pod hasłem: „Historia Polski – dzieje mojej Ojczyzny”. Organizatorem konkursu było ZSO w Głubczycach, a Patronem Honorowym i fundatorem nagród oraz pucharu, było Starostwo Powiatowe w Głubczycach.

W konkursie na etapie szkolnym wzięło udział 7 szkół, a w finale 5. W finale uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej, rozwiązywali przez 60 minut test, składający się z 40 zadań na ich poziomach edukacyjnych. Autorkami testów do dwóch etapów konkursu był nauczycielki historii ZSO w Głubczycach: mgr Katarzyna Jasińska - Kaliwoda, mgr Stanisława Wiciak oraz dr Katarzyna Maler.

W kategorii szkoły podstawowej laureatami konkursu zostali:

1 miejsce - Zdzisław Malczewski z SP nr 2 w Głubczycach

2 miejsce - Dominika Zagwocka z SP nr 2 w Głubczycach

3 miejsce - Dariusz Waga z SP nr 1 w Głubczycach

W kategorii gimnazjum laureatami zostali:

1 miejsce - Jan Skoumal z Gimnazjum nr 1 w Głubczycach

2 miejsce - Dominik Skibiński z Gimnazjum nr 1 w Głubczycach

3 miejsce - Ignacy Szafrański z Gimnazjum nr 1 w Głubczycach

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych laureatami zostali:

1 miejsce - Maciej Topolnicki z ZSO w Głubczycach

2 miejsce - Marta Jęczmienna z ZSO w Głubczycach.

Po podliczeniu punktów uzyskanych na etapie szkolnym i powiatowym, zdobywcą Przechodniego Pucharu Starosty Głubczyckiego została Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Głubczycach.

Zwycięskiej szkole oraz laureatom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom Powiatowego Konkursu Historycznego dziękujemy za udział oraz gratulujemy wiedzy historycznej. Ponadto nauczycielom historii bardzo dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu oraz zorganizowanie w swoich placówkach etapu szkolnego. Życzymy dalszego rozwoju pasji i sukcesów na konkursach przedmiotowych.

Zapraszamy za rok na kolejny Powiatowy Konkurs Historyczny, którego hasło przewodnie brzmi: „Historia Polski - 1918 r. Odzyskanie Niepodległości po 123 latach zaborów”.

 

 Stanisława Wiciak

pth1.jpeg

pth2.jpeg