Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim z Naszym Liceum

Dnia 29.09.2017r uczniowie ZSO w Głubczycach z klas IIIa, IIIb, IIIc oraz IIc wybrali się wraz z nauczycielami i panem Dyrektorem Krzysztofem Tokarzem do Krakowa.
W planie wycieczki na samym początku znalazło się zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. Wszyscy byliśmy zachwyceni jego urokiem. Następnie udaliśmy się na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Tam mogliśmy zobaczyć jak studenci uczą się projektować gry oraz w jaki sposób tworzą programy komputerowe. Po szybkim obiedzie zaprowadzono nas na Wydział Chemii, oprowadzając po kilku salach i laboratoriach. Po zwiedzaniu, niektórzy uczniowie przystąpili do próbnej matury z chemii. Maturzyści dzielnie walczyli do samego końca. W tym samym czasie odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział Dziekan Prof. dr hab. Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego Piotr Kuśtrowski, dr Michał Płotek – absolwent naszego liceum, dyr. Krzysztof Tokarz oraz nauczycielka chemii - prof. Julita Stebnicka. Omówiono warunki współpracy Wydziału Chemii UJ z ZSO w Głubczycach. Zostało podpisane „Porozumienie dotyczące objęcia patronatem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie” przez Dziekana Wydziału prof. dr hab. Piotra Kuśtrowskiego i Dyrektora ZSO Krzysztofa Tokarza. Wieczorem udaliśmy się do Teatru "Bagatela" na spektakl pt. „Szalone nożyczki”. Nie brakowało śmiechu do łez i niezapomnianych wrażeń.
Wszyscy bardzo zadowoleni z wyjazdu, wróciliśmy zmęczeni w późnych godzinach wieczornych do domu.
Bardzo dziękujemy prof. Urszuli Chawie, prof. Julicie Stebnickiej, prof. Ewie Tryndzie i pedagog Barbarze Zdeb, za zorganizowanie wycieczki i opiekę nad nami podczas tego wyjazdu.
Karolina Kopczyńska

UJ1.jpeg

UJ5.jpeg

UJ3.jpeg

UJ2.jpeg

UJ4.jpeg

UJ6.jpeg