Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Kolejne sukcesy naszych badmintonistów

Ostatni miesiąc był pełen sportowych sukcesów uczniów naszej szkoły. Uczestniczyli oni w wielu turniejach na arenie krajowej, jak również międzynarodowej.

GPJM Puchar Gór Świętokrzyskich Suchedniów

Listopadowe starty rozpoczęli uczniowie klasy 1 SMS: Sandra Miler oraz Artur Gwiazdowski. Artur dwukrotnie stanął na podium–zarówno w grze pojedynczej, jak i w grze podwójnej (w parze z Adamem Bogaczem) udało mu się wywalczyć brązowy medal.

GP 2.jpeg

 MISTRZOSTWA EUROPY U-17 PRAGA

W dniach 21-29.11 uczniowie 1SMS: Dominika Kwaśnik, Bartosz Gałązka oraz Maciej Matusz reprezentowali nasz kraj w Mistrzostwach Europy do lat 17. Turniej rozpoczął się od rozgrywek drużynowych. Polacy zwyciężyli w fazie grupowej z Białorusią 3-2. Drugim przeciwnikiem była Turcja (późniejsi wicemistrzowie Europy), której niestety nawet po wytrwałej walce naszej drużynie nie udało się pokonać. Świadkami pełnych zaangażowania spotkań byliśmy również podczas indywidualnej części turnieju. Mimo że nasi reprezentanci nie stanęli na podium, należą im się serdeczne gratulacje i słowa uznania za ich doskonałą grę i walkę do ostatniej lotki. Ten turniej był bardzo cennym doświadczeniem dla młodych zawodników i z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami.

ME 2.jpeg

ME.jpeg

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI

W dniach 01-03.12 w Białymstoku rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski. Swoje kluby reprezentowali uczniowie naszej szkoły - z  klasy 1SMS: Dominika Kwaśnik (z klubem BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle), Artur Gwiazdowski (UKS Korona Pabianice), Maciej Matusz oraz Bartosz Gałązka (LKS Technik Głubczyce), z klasy 2: Kordian Kobylnik i Maciej Siemiginowski (LKS Technik Głubczyce), a z klasy 3 Jakub Gireń (LKS Technik Głubczyce).

Reprezentanci Głubczyckiego klubu dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium (w kategorii U17 oraz U19. Klub BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle również zdobył złoty medal, natomiast UKS Korona Pabianice zajął wysokie 4 miejsce.

MP.jpeg

MP U17.jpeg

 

Gratulujemy wszystkim badmintonistom i życzymy kolejnych sukcesów!