Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Nasze Liceum zagrało dla WOŚP

W niedzielę 14 stycznia nasze kochane Głubczyce, które żartobliwie nazywane jest miastem emerytów i rencistów, ożyło na nowo. Stało się to za sprawą ogólnopolskiej, a może już nawet ogólnoświatowej akcji, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła również włączyła się w organizację imprez przy ratuszu. W godzinach popołudniowych uczniowie pod czujnym okiem p. Ewy Tryndy prezentowali oraz objaśniali zainteresowanym mieszkańcom zasady fizyczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień w otaczającym nas świecie. Wykorzystali w tym celu zabawki fizyczne, które zostały pozyskane w ramach projektu pt.: „Zabawowo-naukowy doświadczalny zawrót głowy”, który był realizowany przez uczniów i nauczycieli liceum od lipca do listopada 2017r. Każdy zainteresowany mógł pobawić się w fizykę i przy okazji poznać jakie prawa nami rządzą. Pomimo zimna, które nam doskwierało, wytrwaliśmy do końca. Mieliśmy swoje „fizyczne” sposoby na podgrzanie temperatury.

Po zakończonych doświadczeniach, w sali „Pod Aniołem” ratusza swój występ mieli nasi uzdolnieni chłopcy z zespołu Sound Wave, którzy tym razem wystąpili z absolwentką liceum p. Ewą Szmit. Dołożyli oni wszelkich starań, aby rozgrzać wszystkich, którzy przyszli na koncert i muszę przyznać, że im się to udało.

Oczywiście najważniejsza w tym wszystkim była zbiórka pieniędzy na sprzęt ratujący życie noworodkom w oddziałach neonatologicznych. Nasi wolontariusze kwestowali na terenie Głubczyc. Mamy więc swój drobny wkład w kwotę ponad 80 mln PLN, która została zebrana nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.

Jolanta Kruk

wosp10.jpeg

wosp11.jpeg

wosp1.jpeg

wosp2.jpeg

wosp3.jpeg

wosp4.jpeg

wosp5.jpeg

wosp6.jpeg