Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Kolejna wymiana juz za nami

W dniach 19 - 23 lutego 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących   w Głubczycach po raz kolejny uczestniczyli w międzynarodowym projekcie, który  współfinansowała  "Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży. Deutsch - Polnisches Jugendwerk".                                                                       

  Przez pięć dni Liceum było gospodarzem przedsięwzięcia  i  gościło grupę nauczycieli i uczniów z Rockenhausen. Tegoroczny projekt  pod hasłem  "Rozwój przemysłu" realizowany był w Głubczycach oraz    w Poznaniu. Celem wymiany była integracja  oraz zapoznanie młodzieży z rozwojem przemysłu w Głubczycach, Wielkopolsce oraz okolicach Rockenhausen.  Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem  gości przez Dyrekcję i zwiedzaniem szkoły.  Realizując program, w następnych dniach,  odwiedziliśmy Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy w Głubczycach i Muzeum Ziemi Głubczyckiej. Pamiętając  o głównym celu  przedsięwzięcia, gościliśmy w Mleczarni Turek, w której  degustowaliśmy pyszne produkty oraz odwiedziliśmy zakład produkcyjny "Galmet". W trakcie zajęć w szkole  mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wykładu przygotowanego przez Panią Stanisławę Wiciak w języku angielskim oraz obejrzeliśmy prezentacje multimedialne uczniów obu szkół . Następnie udaliśmy się do Poznania, gdzie zwiedzaliśmy zabytki przemysłu i obiekty historyczne.

wymiana 2018.jpeg

 

                                   

Wymianę uważamy za bardzo udaną, spędziliśmy razem bardzo miły czas. Spotkania  międzynarodowe wiele nas uczą - możemy przełamywać bariery,  nie tylko językowe, poznać inne kultury, łamać stereotypy i wzajemnie się od siebie uczyć otwartości na to co nowe.

Dziękujemy naszym opiekunom Pani Annie Siwiec i Panu Piotrowi Naumczykowi oraz  Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miejskiemu, firmie PKS Głubczyce, Powiatowemu Muzeum Ziemi Głubczyckiej, firmie Galmet i Mleczarni Turek za wsparcie w organizacji projektu.

                                                           Marcela Ciołko  klasa II A