Konkurs Mickiewiczowski
wierszy Mickiewicza. Drugi występ klas polegał na zaprezentowaniu utworów wieszcza w oprawie muzycznej. Tu liczyła się nie tylko sprawność wokalna ale także celna umiejętność kompozycji tekstu z dźwiękiem. Przed uczestnikami konkursu postawiono nie lada zadanie, nic też dziwnego, że poziom stresu okazał się dosyć wysoki. Droga do auli, gdzie występy miały się odbyć, dla niektórych stała się wyjątkowo długa. Byli jednak i tacy, którym wydawało się, że nasz patron z popiersia, zaczął porozumiewawczo i przyjaźnie mrugać. To oczywiście złudzenie. Chociaż...
Prowadzenie konkursu powierzono Juli Siekierzyńskiej i Mateuszowi Atłachowiczowi, którzy w roli konferansjerów spisali się wyśmienicie. Komisję oceniającą tworzyli: Pani Profesor Iwona Skibińska, Pani Profesor Grażyna Pakulska oraz Pan Profesor Tadeusz Eckert.
Etap recytatorski rozpoczął Jakub Lejczak z klasy II a, który przypomniał wiersz pt. „Sen”. Natalia Zamojska z II b deklamowała utwór pt. „Amalia”. Klasę II c reprezentowała Ania Zacharska, która w brawurowy sposób przedstawiła „Odę do radości”. Zwycięstwo należało jednak do ostatniej uczestniczki grupy recytatorów Jessici Smolarczyk z klasy II d. W jej wykonaniu usłyszeliśmy „Romantyczność”.
Kolejna konkurencja międzyklasowa związana była z poezją śpiewaną. Listę występujących w tej rywalizacji otworzył Krzysiek Fuhs z II a, który za fortepianem muzycznie zinterpretował fragment „Inwokacji”. Kolejny występ radykalnie zmienił nastrój wśród słuchających. Szymon Krzak i Wojtek Szczepanik z II b próbowali rapowo rozkołysać nas na „Stepach Akermańskich”. W jeszcze inne klimaty zaprowadzili wszystkich koledzy z klasy II c. Mateusz Atłachowicz i Piotrek Szmit na swój rockowy warsztat wzięli wiersz „Do przyjaciół”. Chłopcy wykonali ten utwór do własnej, gitarowej kompozycji (i co tu dużo mówić – zrobili to genialnie). Stawkę zamykał występ reprezentantów klasy II d, którzy także zaprezentowali swoją kompozycję, ilustrując muzycznie Soplicowo. W zespole znaleźli się: Filip Kuśmierski (gitara), Paulina Kortas (śpiew) oraz Marcelina Mach i Edyta Klimczak (chórki). Werdyktem Jury zwycięstwo przypadło Krzyśkowi Fuhsowi.
Rozstrzygnięcie Konkursu międzyklasowego miało miejsce już po zakończeniu ferii zimowych.
Ostatnią konkurencją było wykonanie albumu – kroniki, dzięki czemu możliwe stało się
zarchiwizowanie wszystkich naszych działań i osiągnięć w przebiegu całej długiej rywalizacji.
W tej kategorii zwycięstwo należało do klasy II d. W ocenie jury album klasy humanistycznej
uzyskał najwięcej punktów.
Wyniki końcowe Konkursu Mickiewiczowskiego przedstawiały się następująco: I miejsce – klasa
II d, II miejsce – klasa II c, III miejsce – klasa II b, IV miejsce – klasa II a.
Gratulacje dla zwycięzców! Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników.
Kamila Tarnawska