Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Konkurs Mickiewiczowski

   

wierszy Mickiewicza. Drugi występ klas  polegał na zaprezentowaniu utworów wieszcza w oprawie muzycznej. Tu liczyła się nie tylko sprawność wokalna ale także celna umiejętność kompozycji tekstu z dźwiękiem. Przed uczestnikami konkursu postawiono nie lada zadanie, nic też dziwnego, że poziom stresu okazał się dosyć wysoki. Droga do auli, gdzie występy miały się odbyć, dla niektórych stała się wyjątkowo długa. Byli jednak i tacy, którym wydawało się, że nasz patron z popiersia, zaczął porozumiewawczo i przyjaźnie mrugać. To oczywiście złudzenie. Chociaż...

   Prowadzenie konkursu powierzono Juli Siekierzyńskiej i Mateuszowi Atłachowiczowi, którzy  w roli konferansjerów spisali się wyśmienicie. Komisję oceniającą tworzyli: Pani Profesor  Iwona Skibińska, Pani Profesor Grażyna Pakulska oraz Pan Profesor Tadeusz Eckert.

   Etap recytatorski rozpoczął Jakub Lejczak z klasy II a, który przypomniał wiersz pt. „Sen”. Natalia Zamojska z II b deklamowała utwór pt. „Amalia”. Klasę II c reprezentowała Ania Zacharska, która w brawurowy sposób przedstawiła „Odę do radości”. Zwycięstwo należało jednak do ostatniej  uczestniczki grupy recytatorów Jessici Smolarczyk z klasy II d. W jej wykonaniu usłyszeliśmy „Romantyczność”.

   Kolejna konkurencja międzyklasowa związana była z poezją śpiewaną. Listę występujących w tej rywalizacji otworzył Krzysiek Fuhs z II a, który za fortepianem muzycznie zinterpretował fragment „Inwokacji”. Kolejny występ radykalnie zmienił nastrój wśród słuchających. Szymon Krzak i Wojtek Szczepanik z II b próbowali rapowo rozkołysać nas na „Stepach Akermańskich”. W jeszcze inne klimaty zaprowadzili wszystkich koledzy z klasy II c. Mateusz Atłachowicz i Piotrek Szmit na swój rockowy warsztat wzięli wiersz „Do przyjaciół”. Chłopcy wykonali ten utwór do własnej, gitarowej kompozycji (i co tu dużo mówić – zrobili to genialnie). Stawkę zamykał występ reprezentantów klasy II d, którzy także zaprezentowali swoją kompozycję, ilustrując muzycznie Soplicowo. W zespole znaleźli się: Filip Kuśmierski (gitara), Paulina Kortas (śpiew) oraz Marcelina Mach i Edyta Klimczak (chórki). Werdyktem Jury zwycięstwo przypadło Krzyśkowi Fuhsowi.

                                    KM2.jpeg

                                    KM1.jpeg

                                     KM3.jpeg

                                                                         

                                                     

  Rozstrzygnięcie Konkursu międzyklasowego miało miejsce już po zakończeniu ferii zimowych.

 Ostatnią konkurencją było wykonanie albumu – kroniki, dzięki czemu możliwe stało się

 zarchiwizowanie wszystkich naszych działań i osiągnięć w przebiegu całej długiej rywalizacji.

 W tej kategorii zwycięstwo należało do klasy II d. W ocenie jury album klasy humanistycznej

 uzyskał najwięcej punktów.

 Wyniki końcowe Konkursu Mickiewiczowskiego przedstawiały się następująco: I miejsce – klasa

 II d, II miejsce – klasa II c, III miejsce – klasa II b, IV miejsce – klasa II a.

 Gratulacje dla zwycięzców! Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników.

 

   

 

                                                                                                            Kamila Tarnawska