Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Wizyta chóru "Smiling Faces" Campe-Gimnasium z Holtzminden

Dzięki dofinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) w Warszawie, w dniach 5-8 kwietnia 2018 r., mogliśmy zorganizować w naszej chóralnej społeczności kolejne spotkanie śpiewającej młodzieży. Warsztaty polsko-niemieckiego chóru odbyły się w Głubczycach i w Głuchołazach. Centralnym punktem tego przedsięwzięcia były występy na koncertach zorganizowanych w ramach Głubczyckich Spotkań Chóralnych "Silesia Cantat" –  w piątek 6.04. w Głubczyckim Kościele Parafialnym, w sobotę 7.04. w hali sportowej głubczyckiego Liceum oraz w niedzielę 8.04. w głuchołaskim Centrum Kultury!

Wszystko udało się znakomicie! Najpierw niesamowicie udane warsztaty z udziałem Chóru "Smilig Faces" z Holzminden na czele z Paulem Symannem. Gospodarzem tych warsztatów był Adam Dziurowski (szef zaprzyjaźnionego z nami chóru „Caprcolium”), który stworzył w Głuchołazach wspaniałą atmosferę i wszystko – na czele z niedzielnym koncertem – świetnie zorganizował. Potem koncerty. Wystąpiliśmy 3-krotnie z fragmentami "Mszy Jazzowo-Latynoamerykańskiej" Martina Vőllingera, napisanej na chór głosy solowe i jazzowy band. W tej roli gościnnie wystąpili nauczyciele PSM w Głubczycach: Agnieszka Hautz – fortepian, Karolina Peczkis – saksofon, Marcin Kaczorowski – gitara basowa, Tomasz Rawski – perkusja oraz trójka uczniów Campe-Gymnasium. Bardzo interesującym punktem programu był udział (w roli nieoficjalnego jury) w "V Konkursie o Nagrodę Głubczyckiego Anioła", w którym wystąpiło 15 chórów z Polski i z Czech!. W tym dniu odbył się także niezwykły koncert laureatów "Stonvskiej Barborki", w którym wystąpili wspaniali czescy młodzi muzycy  - łzom wzruszenia nie było końca. Poziom artystyczny tego koncertu był absolutnie fantastyczny! Wszystko zakończyło się w głuchołaskim Centrum Kultury radosnym "Halleluja" z jazzowej mszy oraz pięknym spotkaniem podsumowującym w pensjonacie „Czerwony kozioł”.

Zwieńczeniem 4-dniowych warsztatów było cudowne ognisko. Radosne emocje wdzięczności i niezwykłej przyjaźni osiągnęły swoje apogeum. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego niezwykłego projektu!

Tadeusz Eckert

3 - Występ na koncercie w Centrum Kultury w Głuchołazach.jpeg

5 - Występ na koncercie w Centrum Kultury w Głuchołazach.jpeg

7 - Przyjacielskie pożegnanie przy ognisku w Czerwonym koźle.jpeg

8 - Przyjacielskie pożegnanie przy ognisku w Czerwonym koźle.jpeg

9 - Przyjacielskie pożegnanie przy ognisku w Czerwonym koźle.jpeg

10 - Przyjacielskie pożegnanie przy ognisku w Czerwonym koźle.jpeg