Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

II Powiatowy Konkurs Historyczny rozstrzygnięty.

26 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach odbył się finał II edycji Powiatowego Konkursu Historycznego. Temat tegorocznego konkursu to: „ Historia Polski – Rok 1918 – Odzyskanie Niepodległości po 123 latach zaborów” Organizatorem konkursu było ZSO w Głubczycach a Patronem Honorowym i fundatorem nagród było Starostwo Powiatu Głubczyckiego.

            W konkursie na etapie szkolnym wzięło udział 14 szkół, a w finale 13 z terenu powiatu głubczyckiego. W finale Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych rozwiązywali test na swoich poziomach edukacyjnych.  Uczestnicy rozwiązywali przez 60 minut test składający się z 40 zadań. Autorkami testów do dwóch etapów konkursu był nauczycielki historii ZSO Głubczyce mgr Katarzyna Jasińska- Kaliwoda  dla szkoły podstawowej , mgr Stanisława Wiciak dla gimnazjum oraz dr Katarzyna Maler dla szkoły ponadgimnazjalnej.

IIPKH1.jpeg

IIPKH3.jpeg

            W kategorii szkoły podstawowej Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce Zdzisław Malczewski SP nr 3 w Głubczycach ( opiekun- mgr Ewa Lorek- Junka)

2 miejsce Paulina Kaliwoda SP nr 3 w Głubczycach ( opiekun- mgr Ewa Jordan)

3 miejsce Maja Tomaszewska  SP nr 3 w Głubczycach ( opiekun- mgr Ewa Jordan)

            W kategorii gimnazjum Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce Dominik Skibiński Szkoła Podstawowa nr 3 w Głubczycach ( opiekun mgr Ewa Lorek- Junka)

2 miejsce Łukasz Biernacki Szkoła Podstawowa nr 3 w Głubczycach ( opiekun mgr Ewa Lorek- Junka)

3 miejsce Maciej Rasiuk Zespół Szkół w Kietrzu ( opiekun mgr Radosław Tarnawski)

            W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce Bartłomiej Biernacki ZSO w Głubczycach ( opiekun- dr Katarzyna Maler)

2 miejsce Robert Lang ZSM w Głubczycach ( opiekun- mgr Katarzyna Jasińska- Kaliwoda)

3 miejsce Kamil Fedorowicz ZSM w Głubczycach ( opiekun- mgr Andrzej Seń)

IIPKH6.jpeg

            Po zliczeniu punktów uzyskanych na etapie szkolnym i powiatowym przez uczestników konkursu poszczególnych szkół zdobywcami Przechodniego Pucharu Starosty Głubczyckiego zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głubczycach. Rozdanie zwycięzcom nagród książkowych oraz wręczenie Pucharu nastąpiło w Auli ZSO Głubczyce przez Wicestarostę głubczyckiego Anitę Juchno oraz Dyrektora ZSO Krzysztofa Tokarza. Ponadto Radna Głubczyc Barbara Piechaczek w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Głubczyce Adama Krupy wręczyła nagrody książkowe dla najlepszego ucznia ze szkoły podstawowej i gimnazjum z gminy Głubczyce.

IIPKH4.jpeg

IIPKH5.jpeg

            Zwycięskiej Szkole oraz Laureatom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom II edycji Powiatowego Konkursu Historycznego dziękujemy za udział oraz gratulujemy wiedzy historycznej. Ponadto nauczycielom historii bardzo dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu oraz zorganizowanie w swoich placówkach etapu szkolnego. Życzymy dalszego rozwoju swoich pasji i sukcesów na konkursach przedmiotowych.

            Zapraszamy za rok na kolejny Powiatowy Konkurs Historyczny organizowany przez Zespół Szkól Ogólnokształcących w Głubczycach pod patronatem Starostwa Powiatowego w Głubczycach

Stanisława Wiciak