Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

"Wiwat Maj, 3 Maj, dla Polaków błogi raj"

Dnia 25 kwietnia 2018 r.w auli naszej szkoły odbył się apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który przygotowała klasa 1 „C/ SMS” pod opieką wychowawczyni Stanisławy Wiciak. Wszystko zostało rozpoczęte odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie uczniowie przedstawili w sposób humorystyczny scenki dotyczące genezy i ważnych treści Konstytucji 3 Maja. Akcja scenek miała miejsce w klasie podczas przerwy szkolnej oraz na ulicy w celu przeprowadzenia sondy na temat „ co wiesz o 3 Maja?”. Ponadto z widowni poproszone zostały osoby do odegrania sceny z obrazu Jana Matejki, na którym widać osoby podążające do katedry Św. Jana w Warszawie tuż po uchwaleniu Konstytucji.

Przedstawienie zostało zakończone piosenką pt. „ Witaj majowa jutrzenko”, którą zaśpiewały acapella: Anna Maleńczyk, Aleksandra Niżnik, Liwia Wieczorek oraz Dominika Kasperek. Jednym z elementów scenograficznych  była prezentacja multimedialna przygotowana przez Jakuba Wójcika.

Sądzę że apel jak najbardziej się udał, przypomniał  wydarzenia oraz postaci związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja oraz wywołał uśmiech na wielu twarzach oglądających.

 

                                                                                              Dominika Haładus