Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Licealia 2018

24 maja to szczególny dzień dla naszego ogólniaka, ponieważ na terenie szkoły miały miejsce dwa wydarzenia. Jednym z nich były Dni Otwarte,  drugim  Licealia – impreza, która każdego roku przyciąga tłumy z miasta w każdym przedziale wiekowym.

DSC00444.jpeg

Tym razem również nie zabrakło obserwatorów, jak również przedszkolaków, które przyłączyły się do wspólnej zabawy. A było do czego, ponieważ klasy pierwsze, które prezentowały się na placu przy boisku szkolnym, przedstawiały swoje profile w sposób wręcz bajkowy. Podczas prezentacji przejawiały się różne motywy. Był „Bob Budowniczy” z ekipą (klasa matematyczno-fizyczna),

DSC00449.jpeg

„Szpital” oraz „Pogotowie Ratunkowe” (klasy biologiczno-chemiczne oraz SMS)

DSC00451.jpeg

DSC00450.jpeg

oraz „Dwór Średniowieczny” (klasa wieloprofilowa). Widoczny był ogromny wkład uczniów, włożony w przygotowania. Dzieciom najbardziej podobały się oczywiście księżniczki, król i zamek średniowieczny, który „zbudowała” klasa 1d.

DSC00448.jpeg

Po prezentacjach klasowych uczniowie z poszczególnych profili wzięli udział w Konkursie Jazdy „Na byle czym”. Pojazdy przez nich skonstruowane również nawiązywały do profili. „Bob Budowniczy” zjechał na taczce, „Szpital” oczywiście na noszach, „Pogotowie Ratunkowe” własnoręcznie skonstruowaną karetką a „Dwór Średniowieczny” na platformie, na której wieloprofilowcy umieścili zamek. Wszystkie pojazdy o dziwo dotarły na metę w całości a trzeba przyznać, że teren nie był łatwy do pokonania dla prowizorycznych pojazdów.

DSC00513.jpeg

DSC00515.jpeg

Poza tym wzdłuż budynku liceum utworzono „Park Poezji”. Aleja parkowa  została wcześniej ustrojona listkami z wierszami Zdzisława Herberta. Każdy przechodzień miał możliwość zetknąć się więc z poezją. Mógł usiąść, zatrzymać się na chwilę w biegu i zatopić w lekturze wierszy.

Imprezę uświetnił występ zespołu Sound Wave, który gra z Dominiką Sozańską – uczennicą klasy 1d. Zespół podkręcił zdecydowanie atmosferę „Belgijką”, która wyciągnęła do zabawy nawet największych twardzieli grzejących ławkę.

DSC00495.jpeg

DSC00492.jpeg

Podczas Licealiów odbywał się również piknik. Można było poczęstować się kiełbaską lub napojem. Odbył się on dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

DSC00481.jpeg

Podsumowując: Licealia 2018 dobiegły końca. Uczniowie prezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Pomimo ryzykownych czasem akrobacji (szpagat Kingi w locie!!!) nikomu nic się nie stało. Przez tą imprezę mogliśmy pokazać obserwatorom, że w liceum nie żyjemy  tylko nauką i ciągłym  zakuwaniem do sprawdzianów, ale też potrafimy się dobrze bawić, cieszyć wspólnymi  działaniami, które niesamowicie integrują klasę i sprawiają, że czujemy się ze sobą po prostu dobrze.

 

J.Kruk