Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Mat

Od kilku lat bierzemy udział w konkursie matematycznym, który jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy  Talenty.  Jest on formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Jest instrumentem motywującym uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań(www.jersz.pl).  W tym roku szkolnym wzięło w nim udział blisko 7 tysięcy uczestników z 255 szkół, w tym z naszej szkoły 35.

W klasach pierwszych zwyciężył Jakub Misiurka z klasy Ia, zajmując dodatkowo 1 miejsce w województwie i 66 w kraju. Został nagrodzony pendrivem 4GB i dyplomem za uzyskanie dobrego wyniku. Następne miejsca to (w nawiasie miejsce w województwie/miejsce w kraju):

II. Marcin Sagan kl.Ia (2/80) – również wyróżniony przez organizatorów

III. Jan Skoumal kl.Ia (3/207)

IV. Agnieszka Sobków kl.Ia (4/219)

V. Kamila Krawiec kl. Ib (5/243)

                                       

W klasach drugich zwyciężył Daniel Staszczyszyn z klasy IIa, zajmując dodatkowo 1 miejsce w województwie i 127 w kraju. Następne miejsca to (w nawiasie miejsce w województwie/miejsce w kraju):

II. Jakub Lejczak kl.IIa (2/182)

III. Martyna Janiec kl.IIb (3/188)

IV.Sebastian Wilisowski kl.IIa (4/204)

    Błażej Biskup kl. IIb (4/204)

 

W klasach trzecich zwyciężył Bartosz Trynda z klasy IIIa, zajmując dodatkowo 1 miejsce w województwie i 149 w kraju. Następne miejsca to (w nawiasie miejsce w województwie/miejsce w kraju):

II. Natalia Zdeb kl.IIIa (2/201)

III. Natan Danielewicz kl.IIIa (3/248)

IV. Szymon Długosz kl.IIIa (4/292)

V. Angelika Kruk kl.IIIa (5/316)

 

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom. Udział w konkursie jest dodatkowo okazją do sprawdzenia swoich matematycznym możliwości. Dzięki wiedzy naszych uczniów – szkoła trzykrotnie zdobyła tytuł  Szkoły Łowców Talentów – pierwszy raz dzięki Pawłowi Grzywnie, w tym roku dzięki Jakubowi Misiurce i Marcinowi Saganowi oraz  w 2017 roku.

Warto przypomnieć, że wtedy organizatorzy wyróżnili aż 9 osób, a Kamil Marko z ówczesnej klasy IIIa zajął 15 miejsce w kraju i 1 w województwie. Wszyscy otrzymali dyplom za bardzo dobry lub dobry wynik w konkursie. Kamil Marko, Daniel Staszczyszyn (1/51) i Bartosz Trynda (1/71) otrzymali dodatkowo pendrive za zwycięstwo  w swojej kategorii. A pozostali, którzy przyczynili się do tego tytułu to Piotr Pojda (2/57), Dawid Minartowicz (3/74), Cyprain Skóra (4/90), Mariusz Przysiężniuk (4/90), Jan Roliński (6/95) oraz Jakub Trawiński (7/105)- w nawiasie miejsce w województwie/miejsce w kraju).

Zachęcamy do udziału w konkursach. Poza ciekawym doświadczeniem jest okazja do uczenia się matematyki, utrwalania, rozwijania i porównywania swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, tylko sprytu, wyobraźni i logicznego myślenia.

Zespół nauczycieli matematyki

kangur1.jpeg

kangur2.jpeg

kangur3.jpeg

kangur5.jpeg

kangur6.jpeg

kangur7.jpeg