Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

1 marca 2019 - DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Tego dnia w naszej szkole, na I piętrze, odbyła się uroczystość upamiętniająca nie tylko żołnierzy wyklętych walczących z reżimem komunistycznym, lecz również nauczyciela naszej szkoły Kazimierza Czarnieckiego, który stracił życie w więzieniu w okresie stalinowskim, a jego uczniowie zostali skazani na karę więzienia za niezależne poglądy. Sprawę tę przybliżyli zebranym - redaktor naczelny "Głosu Głubczyc" Jan Wac i właściciel TV "Pogranicze", Marian Pospiszel. Uczniowie: Artur Jakubczyński i Maria Moskal, pod kierunkiem nauczycielki historii Stanisławy Wiciak, przedstawili sylwetki żołnierzy wyklętych oraz Kazimierza Czarnieckiego i jego uczniów, następnie przedstawiciele władz samorządowych, jednostek gminy Głubczyce, służb mundurowych, szkół i ZHP, złożyli wiązanki kwiatów przed tablicą upamiętniającą K. Czarnieckiego.

zw2.jpeg

zw3.jpeg

zw4.jpeg