Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Hazard, nie dziekuję.

Z udziałem pracowników Izby Administracji Skarbowej w Opolu przeprowadzono w naszej szkole spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom od gier hazardowych - „Hazard? Nie, dziękuję”.

Celem tego przedsięwzięcia Krajowej Administracji Skarbowej jest wsparcie nauczycieli w procesie edukacji uczniów, podniesienie świadomości młodych osób i zwrócenie ich uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych.

Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych przez Fundację CBOS wskazują, że ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia. Najbardziej narażeni na uzależnienie od hazardu są młodzi ludzie - wyniki badań pokazują, że im młodszy jest gracz, tym większe jest to prawdopodobieństwo. W najmłodszej grupie, osób do 18 roku życia, odsetek zagrożonych wynosi aż 14,2 proc.

Uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny.

W trakcie głubczyckiego spotkania wyjaśniono naszej młodzieży, co oznacza nielegalne urządzanie i prowadzenie gier hazardowych.

Wskazano również na konsekwencje prawne nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet.

Dodatkowo eksperci Izby Administracji Skarbowej wskazali miejsca, gdzie można uzyskać pomoc w zakresie uzależnienia od hazardu.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a nasza młodzież aktywnie w nim uczestniczyła.

Julita Stebnicka