Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

XIII Rajd Rowerowy zakończony

"Ruszaj z nami - wsiądź na rower" - to hasło tegorocznego , XIII już Licealnego Rajdu Rowerowego, który odbył się w dniach 29-31.05.2019 r. Tym razem trasa rajdu przebiegała przez pogranicze polsko-czeskie i masyw Gór Opawskich, a głównym celem uczestników był wjazd na Kopę Biskupią.

zakreceni2.jpeg

Środa, 8 rano, nerwowo spoglądamy w niebo, miało przecież padać. Z niedowierzaniem wsiadamy na rowery korzystając z „okienka pogodowego”, jak mówi prof. Naumczyk. Formujemy się w dwie kolumny i wyruszamy w kierunku Pokrzywnej. Pogoda momentami jak na skoczni narciarskiej, problem w tym, że wieje pod koła, a nie pod narty. Z bilansem dwóch „snaeków” i kilku „skrótów” na koncie (które w rzeczywistości dodały nam kilometrów), docieramy szczęśliwie na miejsce zakwaterowania.   Potem obiad i rowerowy rekonesans okolicy, obowiązkowe zakupy w sklepie i zasłużony odpoczynek.

zakreceni14.jpeg

zakreceni32.jpeg

Czwartek, po śniadaniu i odprawie wyruszamy. Na rozgrzewkę szybki podjazd do Zlatych Hor, stamtąd decydujemy się na realizację głównego zadania. Nie ma czasu na marudzenie, obiad zaplanowany jest w Schronisku na Biskupiej Kopie, więc kto dojedzie, ten zje. „Kulbaczyć”, jak mawia niezastąpiony w opracowywaniu skrótów Kierownik. Udało się, wszyscy dotarli, jeszcze powrót, ognisko i obowiązkowe STO LAT dla p. Joli Kruk (mentalnie obchodzi swoje 25 urodziny sic!).

zakreceni18.jpeg

zakreceni25.jpeg

Piątek, wracamy, obowiązkowo w dwóch kolumnach. Po drodze krótki przestój, zagubił się jeden uczestnik…., chyba za mało było kręcenia, ktoś próbuje wrócić do Pokrzywnej?  Koło godziny czternastej szczęśliwie wracamy do Głubczyc, triumfalnie wjeżdżamy na podwórko szkolne, rajd uznaje się za zakończony.

zakreceni29.jpeg

zakreceni33.jpeg

Dodatkowym zadaniem dla uczestników Rajdu było zrobienie fotografii z trasy. Z najciekawszych zostanie stworzona wystawa „Z rowerem w tle”, którą będzie można oglądać w Bibliotece Miejskiej w Głubczycach oraz w Liceum.

Rajd zorganizowany został ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

zakreceni41.jpeg