Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Wyjazd na 4 Festiwal Książki w Opolu

Tegoroczny opolski festiwal  z książką w roli głównej przypadł na 7-9 czerwca 2019 r. W sobotę 8 czerwca grupa 10 uczniów naszej szkoły wybrała się wraz z nauczycielem bibliotekarzem,  na cieszący się coraz większą popularnością i liczbą odwiedzających już  czwarty  Festiwal Książki w Opolu.

            W Miasteczku Literackim, na Placu Wolności  przyglądaliśmy się  ofertom prezentowanym przez osiemdziesiąt wydawnictw. Dobrze przygotowane stoiska wydawnicze pełne książek od literatury dziecięcej poprzez  reportaże, kryminały po literaturę obyczajową cieszyły nawet najbardziej wymagających i kochających literaturę czytelników. Mogliśmy wiec  kupić nowości w atrakcyjnych cenach, znaleźć unikatowe książki, a przede wszystkim spotkać się ze sławnymi pisarzami podczas podpisywania książek.. Na scenie plenerowej mieliśmy okazję zobaczyć i wysłuchać m. in. Beatę Pawlikowską, ks. Adama Bonieckiego, duet pisarzy kryminalnych : Katarzynę Bonda z Remigiuszem Mrozem.

Targi zachwyciły nas też atrakcyjną ofertą programową. Nasza grupa najpierw zwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu a później została zaproszona przez jej pracowników  na  warsztaty kryminalne, prowadzone przez duet pisarzy- Joannę Opiat-Bojarską i Ryszarda Ćwirleja oraz na warsztaty Jak napisać reportaż historyczny? z  prof.Urszulą Glensk,  znawczynią literatury i krytykiem literackim, autorką biografii Hirszfeldowie Zrozumieć krew. Niepowtarzalna atmosfera tej instytucji sprawia, że chce się tu wracać przy każdej możliwej okazji.

Sobotnie wydarzenia zachwyciły wszystkich miłośników literatury. Każdy wrócił z Festiwalu szczęśliwy, zaopatrzony w torbę książek.

W przyszłym roku na pewno nie zabraknie nas na tym fantastycznym regionalnym wydarzeniu literackim.

Maria Oleksiejuk

targi1.jpeg

targi2.jpeg

targi3.jpeg

targi4.jpeg

targi5.jpeg