Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Czytanie porywa....daj się wciągnąć

Ponad 70 osób z naszego liceum zebrało się 11 czerwca o 10.40 na placu szkoły , aby po wspólnym zdjęciu,  przy haśle  Jak nie czytam jak czytam,  wspólnie czytać – każdy to na co ma ochotę. Tym samym  kolejny raz przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu wspólnego czytania, organizowanej przez Redakcję „Biblioteki w Szkole”. Ma ona na  celu promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, spędzenie czasu z ulubioną książką, a przy okazji bicie rekordu w liczbie uczniów czytających w jednym momencie. Wydarzenie  zachęca nie tylko do poznawania  obowiązkowych lektur szkolnych, ale przede wszystkim do codziennego czytania dla rozrywki i poszerzania wiedzy.

 Nauczyciele i uczniowie zebrani w zamienionej na  czytelnię auli  nie tylko czytali ale też wysłuchali gawęd o książkach polecanych do przeczytania np. podczas wakacji.  Autorki gawęd rywalizowały w konkursie na mówioną recenzje  książki.  Oceniająca je  komisja, którą stanowili nauczyciele naszej szkoły : wicedyrektor mgr  Iwona Skibińska, mgr  Joanna Rudzińska , mgr Beata Seń nagrodziła : Marysię Artymiak, Judy Khawla, Karolinę Tyburczy.

Wśród haseł przygotowanych przez uczniów w konkursie na plakat zachęcający  do czytania nagrody przyznano Dominice Ryfiak i Wiktorii Micek za prace Czytanie porywa .. daj się wciągnąć  oraz plakat z esemesami  z cytatów o książce i czytaniu.

Książkowe świętowanie zakończyło się zaproszeniem do wielkiej licealnej wymiany książek. W bibliotece z regału uwolnionej ksiązki można wziąć  coś do czytania – również na wakacje- oraz zostawić egzemplarz, który chcemy uwolnić!  

 Jak podkreślają organizatorzy akcji, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu. Kto w młodości nie odnajdzie radości z czytania, bardzo rzadko staje się aktywnym czytelnikiem w dorosłym życiu.

Maria Oleksiejuk

czytam1.jpeg

czytam2.jpeg

czytam3.jpeg

czytam5.jpeg

czytam6.jpeg