Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Przerwa na czytanie

We wtorek 13 października licealiści naszej szkoły wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie Zaproszenie Pedagogicznej Biblioteki  w Gorzowie Wielkopolskim do  spędzania  przerw  na lekturze wybranych przez siebie książek przyjęło również kilku nauczycieli. Wydarzenie odbyło się m. in. w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, które w tym roku obchodzone jest pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”.

Podczas tego wyjątkowego dnia uczniom czas  przerw upłynął inaczej, bo z ulubioną lekturą. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarze ze swojej domowej biblioteczki,
z pomocą przyszły zasoby szkolnej książnicy.

Laureaci konkursów czytelniczych  mogli zagłębiać się w lekturze książek wręczonych im uroczyście w  bibliotece  przez  dyrektora LO.

W efekcie akcja skupiła 95 osób przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności w związku z pandemią. Najciekawsze zdjęcia  nadesłały klasy : 2c, 2i, 3b. Uczniom z tych klas gratuluję a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w akcji.

Za rok spotkamy się również, by dołożyć cegiełkę w pobiciu dotychczasowych rekordów czytania na przerwie.


Relacja fotograficzna miłośników czytania z akcji, w której książki odegrały główne role.

Czytajcie - z książkami nam do twarzy.

c1.jpeg

c2.jpeg

c3.jpeg

c4.jpeg

c5.jpeg

c6.jpeg

c7.jpeg

c8.jpeg

c9.jpeg