Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Wystawa "Karol Wojtyła. Narodziny"

„Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia:
człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.”

(Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.)


 Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”.

Kończąc obchody roku Jana Pawła II w ZSO w Głubczycach, biblioteka szkolna odsyła wszystkich zainteresowanych tematyką do zapoznania się z wystawą biograficzną „Karol Wojtyła. Narodziny”. Ekspozycja została udostępniona przez Instytut Myśli Jana Pawła II
w Warszawie w związku z 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

 Przybliża ona wiele wątków z życia  i działalności papieża Polaka. Jak podkreślają organizatorzy, „wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Papieża Polaka. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach”.

Wystawa jest dostępna do 5 lutego 2021 r. w holu na parterze naszej szkoły.
Ze względu na pandemię zapraszam do zapoznania się z wystawą w wersji online
https://artsandculture.google.com/exhibit/karol-wojty%C5%82anarodziny/KQICToaicSVbKg
 

Wystawa spotkała się  z zainteresowaniem licealistów, nauczycieli i rodziców.  Na podstawie informacji zebranych na 10 planszach ekspozycji, chętni uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pani Agnieszki Śmiglewicz i pani Justyny Burzyńskiej, wykonali prezentacje  tematyczne o Janie Pawle II.

jp1.jpeg