Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Dominika Hamerla Finalistą III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu

Z przyjemnością informujemy, że Dominika Hamerla uczennica klasy II b w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach, zdobyła tytuł finalisty w etapie centralnym III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu.

Jak w poprzednich latach, również w tym roku szkolnym, grupa zainteresowanych uczniów zgłosiła chęć uczestnictwa w tegorocznej edycji olimpiady. Od października rozpoczęły się przygotowania uczniów pod kierunkiem pani Beaty Seń – nauczycielki biologii.

Olimpiada ma charakter trójstopniowy: I etap – szkolny, II etap – okręgowy i III etap – centralny. Współorganizatorami olimpiady są: Pomorski Uniwersytet Medyczny, Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne i V Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Szczecinie.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną etap szkolny, etap okręgowy i część pisemna etapu centralnego odbyły się według harmonogramu w trybie zdalnym.

Do etapu szkolnego, który odbył się 14 grudnia 2020 roku, przystąpiło 16 uczniów z naszej szkoły. Polegał on na rozwiązaniu testu na platformie Centrum Egzaminów Testowych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Do etapu okręgowego olimpiady zakwalifikowało się 5 naszych uczennic klas drugich: Dominika Hamerla, Barbara Lenczewska, Emilia Leśniak, Agata Pyrczak i Liwia Siemieniec.

Etap okręgowy, który miał miejsce 5 marca 2021 roku, przebiegał również w trybie zdalnym na tej samej platformie Centrum Egzaminów Testowych PUM. W teście brało udział 253 uczestników, zakwalifikowanych po etapie szkolnym olimpiady.

Do etapu centralnego zakwalifikowało się 176 uczestników olimpiady z różnych miast Polski, wśród nich 3 uczennice naszej szkoły: Dominika Hamerla, Barbara Lenczewska i Liwia Siemieniec.  

Etap centralny olimpiady przebiegał w dwóch częściach: pisemnej i ustnej. Część testowa tego etapu odbyła się w trybie zdalnym 16 kwietnia 2021 roku, według zasad obowiązujących jak w poprzednich etapach. Po ogłoszeniu przez Komitet Główny Olimpiady wyników z tej części, nasza uczennica – Dominika Hamerla zajęła 3 lokatę na podstawie punktów zdobytych w części testowej, uzyskując tym samym już tytuł finalisty.

Dnia 24 kwietnia 2021 roku w auli głównej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyła się część ustna etapu centralnego – finał kończący III Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Mózgu. Do tej części zakwalifikowało się 16 licealistów ze Szczecina, Warszawy, Głubczyc, Gdańska, Gdyni, Częstochowy, Kołobrzegu i Torunia. Wyłoniono dwóch zwycięzców – laureatów tegorocznej edycji olimpiady, którzy uzyskali indeks Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Na zakończenie uroczystości wręczono laureatom i finalistom dyplomy i nagrody książkowe.   

Beata Seń - opiekun

mozg1.jpeg

mozg2.jpeg

mozg3.jpeg