Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików

24 września 2021r. odbyła się I Uczniowska Konferencja Młodych Chemików zorganizowana przez Wydział Chemii UJ. Tematem przewodnim tegorocznej, a zarazem pierwszej edycji Konferencji była „ Chemia dla zrównoważonego rozwoju „. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. 3 b : Grażyna Galara oraz Amelia Mikler pod opieką Pani mgr Julity Stebnickiej. Uczennice przygotowały abstrakt oraz poster pt.: „ Nowoczesne technologie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz działania mające na celu pomoc środowisku”.

Uroczysta gala rozpoczęła się przywitaniem wszystkich uczestników oraz zaprezentowaniem kierunków studiów realizowanych na Wydziale Chemii UJ.

Wysłuchałyśmy bardzo interesującego wykładu dot. Chemii zrównoważonego rozwoju, przygotowanego przez organizatorów. Swoje prace przedstawiło również 10 drużyn finałowych. Zapoznałyśmy się pracami badawczymi , które były wykonane na niezwykle wysokim poziomie przez osoby w naszym wieku. Miałyśmy możliwość zwiedzić budynek oraz przepiękny kampus Wydziału Chemii UJ. Zobaczyłyśmy, jak wyglądają profesjonalne i nowoczesne laboratoria, co wzbudziło w nas pełen podziw. Uczestniczyłyśmy również w pokazie doświadczeń chemicznych „Chemia i światło”.

Wizyta na tym wydziale była niezwykle ciekawym i pomocnym doświadczeniem szczególnie dla nas-maturzystów, wiążących przyszłość z chemią. Na pewno to doświadczenie zostanie z nami na długo. Jednocześnie zachęcamy więcej osób do wiązania przyszłości z chemią, która jest przedmiotem przyszłości.

Relacje opisały uczennice klasy 3b reprezentujące szkołę: Grażyna Galara i Amelia Mikler.

chemicy1.jpeg

chemicy2.jpeg

chemicy3.jpeg

chemicy4.jpeg