Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Mecze matematyczne

W tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do grupowego konkursu matematycznego organizowanego przez Fundację Matematyków Wrocławskich we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem imprezy jest kształcenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Dla młodzieży jest to ciekawy konkurs, okazja do uczenia się matematyki oraz możliwość wymiany doświadczeń z rówieśnikami z innych placówek. W związku z sytuacją pandemiczną po raz pierwszy rozgrywki odbywają się zdalnie za pomocą programów Teams i Zoom.

Zespół Szkół Ogólnokształcących reprezentują: Wojciech Rudziński IIIa (kapitan drużyny), Julia Gogola IIIa, Martyna Kruk IIIa, Tomasz Hołowacz IIIe, Jakub Siemiginiowski IIIe, Maja Tomaszewska IIIe, Michał Florczak IIIe, Sebastian Bździuch IIa, Filip Jeryński IIa, Piotr Czyżowicz Ia, Miłosz Olszewski Ib, Kacper Micek Ib. Sędziują nauczyciele ze szkół, które grają, z naszej szkoły to Agata Opyt i Bożena Ustrzycka.

Do pomocy przy organizacji tegorocznych meczów zaangażowali się informatyk Piotr Naumczyk, Mateusz Kobeluch z Ib oraz Marta Florczak z Ib.

Zadania meczowe są ciekawe i mają zróżnicowany stopień trudności. Uczniowie i nauczyciele mają godzinę zegarową od otrzymania zadań do rozgrywek. Mamy już za sobą mecz z I LO w Głogowie oraz z II LO w Jeleniej Górze. 30 marca gramy jeszcze z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Wrocławskiej. Trzymajcie kciuki!