Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 17-20.05.2022r. odbyła się wycieczka do Zakopanego, w której wzięły udział klasy IIA, IIB, IIIF z opiekunami: Panią Anną Siwiec, Panią Lillianną Kozłowską, Panią Lidią Szlezinger-Jung oraz Panią Ewą Idzi. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc oraz zobaczyliśmy mnóstwo pięknych krajobrazów.

Po przyjeździe zwiedziliśmy Krzeptówki. Następnie udaliśmy się na spacer po Krupówkach. Trochę padało, ale daliśmy radę. Zwiedziliśmy także Muzeum Figur Woskowych. Wieczorem udaliśmy się na meldunek do "Willi u Franka". Zmęczeni poszliśmy szybko spać :). Drugiego dnia wypoczęci wyruszyliśmy w góry. Dotarliśmy na Rusinową Polanę. Słowami nie można wyrazić piękna widoków. W drodze powrotnej zajrzeliśmy do Kościółka Matki Boskiej  Jaworzyńskiej zwanej Wiktorówki. Wieczorem udaliśmy się na spacer po Krupówkach. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy na "miejsce spoczynku"

Następnego dnia zachwyceni krajobrazem gór wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie. Tym razem zobaczyliśmy Dolinę Kościelisko. Widoki również były przepiękne. Kolejno wjechaliśmy wyciągniem na Gubałówkę.Przez całe zwiedzanie gór towarzyszył nam przewodnik tatrzański pan Gąsienica, który przez zabawę dużo nas nauczył. Po powrocie do willi udaliśmy się na pożegnalne ognisko, na którym mieliśmy okazję się lepiej poznać. Ostatniego już dnia pojechaliśmy do Krakowa gdzie zwiedziliśmy Dom Mehoffera, po czym spacerowaliśmy po rynku. Zmęczeni udaliśmy się w drogę powrotną. Wróciliśmy wykończeni, ale bardzo zadowoleni. Wszyscy wrócili cali i zdrowi. Wycieczka była udana, mieliśmy okazję się lepiej poznać oraz poszerzyć nasze horyzonty. Liczymy na więcej takich wypadów! Było super! ❤️