Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Wyjazd do Berlina w ramach wymiany

W dniach 8-14 października 2022 roku 10 uczniów z  naszego liceum uczestniczyło w wymianie polsko-niemieckiej. Projekt współfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Pod opieką pani  mgr Anny Siwiec oraz pana mgr Piotra Naumczyka, w sobotę 8 października, nasza grupa  wyruszyła do Rockenhausen. W mieście partnerskim spędziliśmy dwa dni u niemieckich rodzin. Ten czas wykorzystaliśmy na integrację z naszymi gospodarzami. Ponadto, w trakcie pobytu w Rockenhausen  odwiedzaliśmy miejscową szkołę, uczestniczyliśmy w spotkaniu z burmistrzem miasta i osobami, które zapoczątkowały partnerstwo  naszch miast oraz udzieliliśmy wywiadu dla lokalnej gazety.
We wtorek 11 października  wyruszyliśmy  pociągiem do stolicy Niemiec – Berlina. Kolejne trzy dni spędziliśmy  zwiedzając miasto  i poznając jego kulturę i historię. Szczególnie interesował nas okres od powstania muru berlińskiego do jego zburzenia oraz przemiany polityczne z tym związane ponieważ było to tematem naszego projektu.
W piątek,  pełni niezapomnianych wrażeń, wyruszyliśmy autokarem firmy Sindbad w podróż powrotną. Nie możemy się już doczekać rewizyty naszych partnerów w następnym roku!