Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Smutna wiadomość...

 

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o  śmierci Iwony Skibińskiej, naszej koleżanki, przyjaciela, długoletniego wicedyrektora, nauczyciela języka angielskiego i wychowawcy młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach, która 12 listopada 2022 r. odeszła tak niespodziewanie. Trudno mówić o Iwonie w czasie przeszłym. Przez wiele lat korzystaliśmy z Jej wiedzy, niezwykłej umiejętności patrzenia na uczniów, nauczycieli i szkołę. Pozostanie w naszej pamięci pełna energii i humoru. Zawsze świetnie zorientowana w sprawach szkoły i nauczania. Zapamiętamy Ją jako wrażliwą humanistkę, wybitnego pedagoga i jako wspaniałego Człowieka.

Śp. Iwona Skibińska   urodziła się 7 września 1962 r. w Czeladzi. Była absolwentką Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, gdzie w 1985 r. uzyskała tytuł magistra pedagogiki.  W 1998 r. ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim.

Pracę zawodową rozpoczęła w 1985 r. w Miejskim Domu Kultury w Głubczycach. W latach 1988- 1991 uczyła plastyki w głubczyckim liceum. Od 1991 r.  pracowała jako nauczycielka języka angielskiego
w Gimnazjum nr1 w Głubczycach. W 2008 r. ponownie objęła stanowisko anglisty w liceum, tu też od 2010 r. pełniła funkcję wicedyrektora.

 

Odszedł od nas człowiek, który całe swoje życie poświęcił nauczaniu i wychowaniu młodzieży. Śp. Iwona Skibińska jako nauczyciel cieszyła się dużym zaufaniem i szacunkiem wśród uczniów oraz koleżanek i kolegów w pracy. Zawsze pogodna, uśmiechnięta i stonowana w swoich wypowiedziach. Potrafiła zachować spokój nawet w najtrudniejszych sytuacjach, skutecznie szukając rozwiązania. Lekcje prowadzone przez Panią Dyrektor były na najwyższym poziomie, czego dowodem była wysoka zdawalność jej uczniów na egzaminie maturalnym. Jako wicedyrektor szkoły przez dwanaście lat swoją ogromną wiedzą merytoryczną i praktyczną wspierała dyrektorów liceum oraz nauczycieli. Jej odejście jest ogromną, niepowetowaną stratą dla nas wszystkich.

Pozostawiła w historii szkoły pięknie zapisaną kartę. Doceniamy jej wkład w wychowanie młodego człowieka, dbałość i zaangażowanie w rozwój liceum.

Pani Profesor, za obecność wśród nas, za wszelkie dobro, troskę, miłość i przyjaźń – w imieniu uczniów, pracowników i absolwentów – dziękujemy.

Iwonko, Twój uśmiech i dobre serce pozostaną z nami na  zawsze. Pozostawiłaś nam cenne wspomnienia.

Nie ma słów, które mogłyby wyrazić nasz żal, nie ma ciszy, która oddałaby pustkę po Tobie. Zamknęły się za Tobą wrota na ziemi, by mogły otworzyć się bramy nieba, gdzie nie istnieje choroba, ból ani smutek.

Żegnamy  Ciebie z wielkim żalem i przekazujemy najszczersze wyrazy ubolewania oraz współczucia  rodzinie i najbliższym.

 

Pozostaniesz w naszych myślach i sercach. Spoczywaj w pokoju.
Dyrektor i społeczność szkolna ZSO w Głubczycach