Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

IV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego

„Historia Polski –  Od Mieszka I do Kazimierza Wielkiego” była tematem IV Powiatowego Konkursu Historycznego. Finałowy etap odbył się 3 marca 2023 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Głubczycach. Konkurs jest organizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Głubczycach, które jednocześnie jest fundatorem nagród. Jedna z nagród dodatkowo została ufundowana przez Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej. W  czwartej edycji wzięło w  udział 8 szkół z naszego powiatu.

 

Wyniki Konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria wiedzy – Szkoły Podstawowe

  1. Filip Kleczewski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Głubczycach
  2. Pola Głogiewicz - Szkoła Podstawowa nr 3 w Głubczycach
  3. Miłosz Knapik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baborowie

 

Kategoria wiedzy – Szkoły Ponadpodstawowe

  1. Zdzisław Malczewski- Liceum Ogólnokształcące w Głubczycach
  2. Karolina Gawłowska - Liceum Ogólnokształcące w Głubczycach
  3. Oliwier Chyrowski - Zespół Szkół Mechanicznych w Głubczycach

 

W rywalizacji zespołowej Przechodni Puchar Starosty Głubczyckiego  zdobyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie  w składzie:

Miłosz Knapik, Stanisław Karoń, Jan Andrzejak

 

Innowacją wprowadzoną przez Organizatora Konkursu w tegorocznej edycji była dodatkowa kategoria - konkurs plastyczny „Polska Piastów na monecie”. Wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce: Wiktoria Górecka, Łukasz Lechoszest i Helena Ćwikowska

2 miejsce: Antonina Bencal, Julia Pupka-Kopko, Leszek Kumorek

3 miejsce Zuzanna Pytel, Piotr Sumik, Jakub Chabin, Julia Krzuś

 

 

Organizatorzy Konkursu składają podziękowania na ręce Zarządu Starostwa Powiatowego w Głubczycach, Rady Rodziców Liceum Ogólnokształcącego oraz Stowarzyszeniu Pożytku Publicznego im. Bronisławy Adamskiej Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach za wsparcie finansowe, które umożliwiło zakup nagród oraz przygotowanie poczęstunku dla uczestników i opiekunów.

 

 

Uczestnikom i laureatom gratulujemy, cieszymy się, że po raz kolejny Liceum w Głubczycach mogło zorganizować Konkurs, w którym młodzież ze szkół powiatowych  podjęła rywalizację  rozwijając swoje zainteresowania. Do zobaczenia za rok.