Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

30 Zjazd Aktywnych Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych

24-26 marca 2023 roku w Krakowie odbył się 30 jubileuszowy zjazd aktywnych nauczycieli Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Spotkanie pełne aktywności związanej z metodyką nauczania, nowościami   w dydaktyce, praktycznymi radami, planowaniem, warsztatami i wykonywaniem doświadczeń zostało zorganizowało przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Krakowie we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Zaprezentowano m.in. pokazy chemiczno-fizyczne, warsztaty edukacyjno-sensoryczne, doświadczania biologiczne, nowoczesną technologię, trójwymiarowe pomoce dydaktyczne, projekty uczniowskie i scenariusze lekcji, podstawowe elementy nauczania oceniającego, praktyczne umiejętności udzielania informacji zwrotnej uczniom, sposoby na kreatywne i angażujące omawianie treści podstawy programowej, oparte na osiągnięciach neurodydaktyki oraz… sposoby, jak włamać się do uczniowskich mózgów  i zaszczepić w nich miłość do przedmiotów przyrodniczych czyli sprawdzone metody na ożywienie uczniowskich notatek…

Całość zjazdu dopełnił oczywiście piękny Kraków. Trzy dni intensywnie spędzone pełne były wrażeń. Chętnie wrócimy za rok!

Składamy podziękowania za zaproszenie na zjazd krakowskim organizatorom w osobach  dr Michała Płotka i dr Karola Dudka-Różyckiego.

Ewa Trynda

Julita Stebnicka