Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Rajd rowerowy

VIII Licealny Rajd Rowerowy

W dniach 04.-06. czerwca 2014 roku odbyła sie 8 edycja rajdu rowerowego licealistów. Tym razem trasa rajdu wiodła wzdłuż pogranicza polsko -czeskiego . W pierwszym dniu przejechaliśmy ok 66 km trasą z Głubczyc przez Gołuszowice -Gadzowice - Rusin- Slezke Rudoltice(CR)- Równe Dobieszów - Mokre - Pietrowice Głubczyckie. Po przejechaniu tego odcinka   zakwaterowaliśmy się  na kempingu  w Pietrowicach Głubczyckich, skąd uczniowie wraz z opiekunami a zarazem organizatorami rajdu Piotrem Naumczykiem, Krzysztofem Tokarzem oraz Zbigniewem Serwetnickim wyruszali w  dalsze odcinki  rajdu. W pierwszym dniu odwiedziliśmy również miasto Krnow a także Mesto Albrechtice,  w którym uczniowie po wjechaniu na Górę  Graniczną 541m n.p.m. mogli podziwiać panoramę okolicy z widokiem sięgającym Kędzierzyna-Koźla. Tego samego dnia po powrocie z Albrechtic wieczorem odbyło się wspólne grillowanie. W drugim dniu rajdu zwiedzaliśmy Krnow i okoliczne wzgórza z górą Cvilin,  z której rozciąga się piękny widok na miasto. Nie zabrakło też różnych przygód na trasie, która wiodła przez lokalny płaskowyż.

 Trzeci dzień to powrót do Głubczyc przez okoliczne wsie i lasy, w których  na uczestników rajdu czekały niespodzianki,  jak co roku przygotował je Piotr Naumczyk niekwestionowany  mistrz w ich wyszukiwaniu. W ciągu trzech  dni rajdu uczestnicy przejechali ok 170 km cali i zdrowi oraz mamy nadzieję w wyśmienitych humorach dotarli do domu.

W imieniu organizatorów oraz uczestników rajdu pragniemy podziękować Starostwu Powiatowemu w Głubczycach za wsparcie finansowe przeznaczone na zakup okolicznościowych koszulek, mając nadzieję  i licząc na dalszą współpracę przy organizacji kolejnych edycji rajdu , a ta już niedługo .

 Do zobaczenia na trasie za rok.

                                                    Tokarz Krzysztof