Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Matematyczne sukcesy drugoklasistów

Na zakończenie roku szkolnego zostały również rozdane dyplomy i nagrody książkowe z tegorocznych konkursów matematycznych. Tym razem uczniowie z klasy IIa i IIb nie mieli sobie równych.

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematycznym pod patronatem Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych 4 wyróżnienia zdobyli: Miłosz Olszewski IIb, Piotr Czyżowicz IIa, Jan Bykowski IIb oraz Michał Michalewski IIb.

W II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MATEMATIX 2023, który jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty Miłosz Olszewski IIb uzyskał bardzo dobry wynik, 1 miejsce w województwie, 7 w klasyfikacji krajowej , Piotr Czyżowicz IIa wynik dobry i 2 miejsce w województwie, a 3 miejsce w szkole i w województwie przypadło w udziale Michałowi Michalewskiemu z IIb. Tuż za podium znalazły się dziewczęta: Julia Szuszkowska z IIc i Marta Florczak z IIb.

Cieszymy się, że w naszej szkole uczniowie mają możliwość rozbudzać zainteresowania matematyczne oraz rozwijać przydatne umiejętności  poprzez intelektualne współzawodnictwo i przy tym odnosić sukcesy.

Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom i ich nauczycielom matematyki, niech nikomu nie zabraknie energii do dalszej pracy.