Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

Licealiści na święcie książki w Krakowie

W piątek, 27 października na 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie wyruszyła grupa 41 uczniów głubczyckiego liceum wraz z opiekunami: Urszulą Chawą, Lilianną Kozłowską, Marią Oleksiejuk i Agatą Wołoszyn.

W Krakowie, na szlaku z literaturą z rożnych stron świata można było zapoznać się z bogatą ofertą wydawniczą kilkuset wystawców, pobuszować wśród nowości, spotkać znanych pisarzy i kupić tytuły z listy czytelniczych życzeń. Różnorodność pozycji prezentowanych na targowych stoiskach zgadzała się z mottem tegorocznej edycji święta czytelników, czyli pierwszym wersem wiersza Wisławy Szymborskiej „Urodziny” – „Tyle naraz świata ze wszystkich stron świata”.

Podczas pobytu na targach wielu z nas uczestniczyło w rozmaitych wydarzeniach towarzyszących. Jedni wzięli udział w warsztatach, inni sprawdzali się w grach planszowych, a jeszcze inni czyhali na autografy znanych pisarzy czy youtuberów. Niektórzy z zaciekawieniem wybrali się na inscenizację procesu Lady Makbet, którą przygotowali  Sędziowie ze Stowarzyszenia IUSTITIA. Podczas procesu Prokurator przedstawi akt oskarżenia, oskarżona złożyła wyjaśniania, sąd wysłuchał świadków i głosów końcowych stron, a następnie ogłosił wyrok.

Wyjazd na krakowskie święto czytelników zakończył się obejrzeniem spektaklu  "Chicago" w krakowskim Teatrze Variete. Ciekawa historia, choreografia i scenografia podobała się wszystkim uczestnikom.

Pełni niezapomnianych wrażeń  i z zakupionymi książkami wróciliśmy do domu.

Kolejna edycja znanego festiwalu czytelnictwa  już za rok  i mamy nadzieję, że znów tam będziemy.

Zaczytanym życzymy miłej lektury!!!