Wersja dla słabowidzących Brązowa Szkoła 2015 Certyfikat Wiarygodna Szkoła
Menu

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA – SOLIDARNOŚĆ I PRZEMIANY POLITYCZNE II POŁOWY XX WIEKU – PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ POLSKO- NIEMIECKĄ WSPÓŁPRACĘ MŁODIZEŻY (PNWM)

W dniach 02.06-07.06 2024 r. nauczyciele: Lilianna Kozłowska, Anna Siwiec i Piotr Naumczyk wraz z uczniami naszej szkoły zrealizowali kolejny projekt wymiany polsko-niemieckiej w ramach wieloletniej współpracy i partnerstwa pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach a  IGS w Rockenhausen.

Projekt wymiany, którego tematem była Solidarność i przemiany polityczne w II poł. XX w., obfitował w wiele atrakcji. W trakcie pobytu w Głubczycach gościliśmy w Urzędzie Miejskim w Głubczycach, tworzyliśmy plakaty tematyczne w czasie warsztatów w szkole, zwiedzaliśmy Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej i podziwialiśmy widok na nasze miasto z wieży ratuszowej, uczestniczyliśmy w Jarmarku produktu lokalnego. Integrowaliśmy się z naszymi gośćmi w czasie pikniku zorganizowanego w Grobnikach oraz wspólnych posiłków i spotkań w szkole.

W środę 5 czerwca wyruszyliśmy pociągiem do Gdańska, gdzie spędziliśmy trzy dni zwiedzając miasto, poznając jego historię i zabytki oraz realizując temat wymiany  podczas zwiedzania terenu Stoczni Gdańskiej i Europejskiego Centrum Solidarności. W piątek, pełni niezapomnianych wrażeń,   ze wzruszeniem pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Rockenhausen i udaliśmy się w podróż powrotną.